Portal "Pomponik" podzielił się przykrą informacją o śmierci aktora Cezarego Szczygielskiego. Widzowie mogą kojarzyć go z występów w wielu polskich serialach. Występował nie tylko w "Klanie", czy "Ojcu Mateuszu", ale także w produkcji "Bring back Alice". Artysta odszedł w wieku 82 lat. Jego ostatnie pożegnanie zaplanowano na 12 grudnia.

Nie żyje Cezary Szczygielski

Informację o śmierci Cezarego Szczygielskiego zamieścił w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

"Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł aktor Cezary Szczygielski. Uroczystości pogrzebowe i odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego odbędą się 12 grudnia o godz. 14.00 na Cmentarzu Bródzieńskim (kondukt od kościoła drewnianego)" - czytamy w poście na Facebooku zamieszczonym przez ZASP.

Aktor pozostawał aktywny zawodowo praktycznie do samego końca. Niedawno mieliśmy okazję oglądać go w serialu HBO "Bring Back Alice".

Kim był Cezary Szczygielski?

Cezary Szczygielski przyszedł na świat 25 lutego 1941 roku w Warszawie. W swoim dorobku ma role filmowe i serialowe. Wystąpił w takich produkcjach jak "Gotowi na wszystko. Exterminator", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie życia", czy "Hiszpance".

Przez lata mieliśmy okazję oglądać go w wielu popularnych polskich serialach jak "Klan", "M jak miłość", "Na Wspólnej", "Ojciec Mateusz", a ostatnio także we wspominanej już produkcji HBO.

Cezary Szczygielski/YouTube @Starostwo Powiatowe w Brzozowie
Cezary Szczygielski/YouTube @Starostwo Powiatowe w Brzozowie
Cezary Szczygielski/YouTube @Starostwo Powiatowe w Brzozowie

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego Cezarego Szczygielskiego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

To też może cię zainteresować: Powalające wieści o jednym z bohaterów „Królowych życia”. Widzowie hitu TTV zaniemówili. Znany celebryta odszedł w wieku zaledwie 56 lat. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Młynarska podzieliła się najnowszymi informacjami na temat swojego stanu zdrowia. Pokazała też spakowane walizki

O tym się mówi: Gabriel Seweryn zamieścił w sieci poruszające nagranie. "Ja naprawdę umrę" mówił bohater programu "Królowe Życia" niedługo przed nagłym odejściem