Jak informuje portal "Dobre Programy", aż 6 milionów wierszy liczy sobie jeden z największych wycieków haseł Polaków. W dokumencie znajdziemy zarówno loginy, jak i hasła z różnych serwisów internetowych funkcjonujących w naszym kraju. Poznajcie szczegóły!

Wyciekły loginy i hasła Polaków

Wśród danych, jakie wyciekły znajdują się loginy i hasła do platform pocztowych dostępnych w serwisach Wirtualna Polska i Onet, kont na Facebooku, Allegro, x-kom. Co najbardziej niepokojące, znalazły się tu również dane logowania w bankowości internetowej ING oraz mBanku.

Przy niektórych wielu danych widnieje liczba 2023, co może oznaczać, że hasła i loginy używane były w tym roku. Wiele wskazuje na to, że źródłem wycieku wrażliwych danych nie są wymienione serwisy i do pozyskania danych doszło w inny sposób, choć trudno dokładnie określić w jaki.

Wyciek danych/YouTube @Kacper Szurek
Wyciek danych/YouTube @Kacper Szurek
Wyciek danych/YouTube @Kacper Szurek

Tu opublikowano dane

Wspomniane wrażliwe dane zostały opublikowane na polskojęzycznym forum. Użytkownik, który je udostępnił nie był wcześniej aktywny na forum. Brak jest też jakichkolwiek dodatkowych informacji.

Dziennikarze "Dobrych Programów" stawiają tezę, że wykradzione dane pochodzą z bazy haseł, które zapisane były na przeglądarkach ofiar wycieku. Lista osób poszkodowanych w sprawie może przekraczać nawet 100 tysięcy! Różnica między liczbą poszkodowanych, a ilością haseł wynika z faktu, że wirus zaciągnął wiele haseł z jednego komputera.

Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika
Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika
Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika

Niestety na ten moment nie dysponujemy narzędziami, które pozwoliłyby nam odkryć, czy wyciekły akurat nasze dane.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Na tych obszarach możliwe są lokalne burze i opady deszczu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Trzaskowska cieszyła się ogromną sympatią Polaków. Niespodziewanie odsunęła się w cień. Co dziś dzieje się z żoną Rafała Trzaskowskiego

O tym się mówi: Porażające wydarzenia w jednym z polskich szpitali. Niespodziewanie odeszła młoda kobieta w ciąży. Rodzina ciężarnej od razu powiadomiła prokuraturę