Jak informuje portal "O2", aura we wtorek 30 maja nie dla wszystkich mieszkańców naszego kraju będzie łaskawa. Choć na przeważającym obszarze należy spodziewać się słonecznej pogody i temperatur przekraczających 20 stopni Celsjusza, to gdzieniegdzie pojawią się opady deszczu, a nawet lokalne burze.

Pogoda na wtorek 30 maja

We wtorek 30 maja dominować będzie słoneczna pogoda na przeważającym obszarze naszego kraju. Umiarkowanego zachmurzenia wzrastającego do dużego należy spodziewać się jedynie w rejonach podgórskich, a także na wschodnich krańcach Polski.

W górach i w północnej Polsce termometry pokażą od 16 do maksymalnie 19 stopni Celsjusza. W pozostałych województwach temperatura wzrośnie do 22-23 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunku północnego.

Prognoza burz na wtorek 30 maja/Twitter @IMGW
Prognoza burz na wtorek 30 maja/Twitter @IMGW
Warunki biometorologiczne w Polsce we wtorek 30 maja/Twitter @IMGW

Mogą pojawić się lokalne burze

Lokalne burze mogą pojawić się w godzinach popołudniowych głównie na obszarach górskich i podgórskich na południu kraju. Zagrożone wystąpieniem tych zjawisk są również wschodnie krańce województwa lubelskiego.

Meteorolodzy IMGW wskazują, że burze mogą mieć charakter izolowanych komórek, które bardzo wolno będą się przemieszczały. Burzą towarzyszyć będą opady deszczu, które miejscami mogą wynieść od 10 do 15 mm, a także silniejsze podmuchy wiatru do 50 km/h. Niewykluczone są lokalne opady gradu (jego średnica nie powinna przekroczyć 1-2 cm).

Prognoza burz na wtorek 30 maja/Twitter @IMGW
Prognoza burz na wtorek 30 maja/Twitter @IMGW
Prognoza burz na wtorek 30 maja/Twitter @IMGW

Prognoza na środę 31 maja

Także ostatni dzień maja upłynie większości z nas pod znakiem słonecznej pogody. Niewielkie opady mogą pojawić się jedynie na Podhalu. Nad morzem i w rejonach podgórskich od 15 do 18 stopni. Na południowym wschodzie termometry pokażą 17 stopni. Na zachodzie zdecydowanie cieplej - do 23 stopni.

Powieje słabo, a północnej Polsce umiarkowanie.

To też może cię zainteresować: Małgorzata Trzaskowska cieszyła się ogromną sympatią Polaków. Niespodziewanie odsunęła się w cień. Co dziś dzieje się z żoną Rafała Trzaskowskiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wnętrza apartamentu Doroty Gardias zachwycają. Jest jednocześnie nowocześnie i przytulnie

O tym się mówi: Zaginął 16-letni Krzysztof Dymiański. Zrozpaczona matka zwróciła się z poruszającym apelem