Jak przypomina portal "Super Express", Franciszek trafił do szpitala w środę 29 marca. Początkowo przedstawiciele Watykanu wskazywali, że wizyta ma charakter planowy, później przekazano, że hospitalizacja miała związek z problemami z oddychaniem, na jakie uskarżał się papież. Pojawiły się nowe informacje na temat zdrowia Głowy Kościoła katolickiego.

Nowe informacje na temat stanu papieża Franciszka

Z komunikatów płynących od przedstawicieli Watykanu wynika, że papież mierzy się z infekcją dróg oddechowych. U Franciszka wykonano test na Covid-19, który dał wynik negatywny. W komunikacie wskazano również, że Ojciec Święty będzie musiał zostać w szpitalu przez kilka dni.

W czwartek wieczorem do wiernych popłynęły pozytywne informacje, że stan papieża Franciszka zdecydowanie się poprawia, a jego organizm reaguje na podawane mu leki. Przekazano również diagnozę postawioną przez lekarzy z rzymskie kliniki Gemelli, gdzie przebywa Ojciec Święty.

"U Ojca Świętego stwierdzono zapalenie oskrzeli o podłożu zakaźnym, wymagające dożylnej terapii antybiotykowej, która przyniosła oczekiwane rezultaty z wyraźną poprawą stanu zdrowia" - przekazano w komunikacie wydanym przez Biuro Prasowe Watykanu.

Kiedy papież Franciszek wyjdzie ze szpitala?

Włoski dziennik "Il Messaggero" poinformował w piątek 31 marca, że Franciszek ma zostać wypisany ze szpitala już w sobotę 1 kwietnia. Nie oznacza to jednak, że papież będzie mógł wrócić od razu do wykonywania swoich obowiązków. Być może nie będzie brał udziału w obchodach Niedzieli Palmowej poprzedzającej Wielki Tydzień.

Wszystko zależy od decyzji lekarzy. Warto pamiętać, że papież przeszedł w młodości bardzo ciężkie zapalenie płuc, wskutek którego konieczne okazało się usunięcie fragmentu jednego z nich.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Myślicie, że doniesienia dziennika "Il Messaggero" okażą się prawdziwe?

To też może cię zainteresować: To zła wiadomość dla Dawida Kubackiego. Kolejne dni będą decydujące

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tomasz Komenda zamierzał startować po okazalsze odszkodowanie. O jaką kwotę mu chodziło

O tym się mówi: Małgorzata Ostrowska-Królikowska wydała oświadczenie w sprawie Antka i jego żony. Na tym jednak nie poprzestała