Jak przypomina portal "Super Express", mijający sezon w skokach narciarskich Dawid Kubacki mógł zaliczyć do bardziej udanych. Zaczął go serią zwycięstw i przez długi czas to on był liderem klasyfikacji generalnej. Niestety z walki o kryształową kulę wyłączyła go choroba żony. Przypomnijmy, Marta Kubacka trafiła do szpitala z powodu problemów kardiologicznych. Wiele wskazuje na to, że ostatnie konkursy zepchną Dawida Kubackiego poza podium.

Dawid Kubacki znika ze skoczni

Dawid Kubacki przez długi czas był liderem klasyfikacji generalnej i nosił żółty plastron. W pewnym momencie nasz mistrz musiał uznać wyższość Norwega Halvora Egnera Graneruda, który imponował fenomenalną formą. Polski skoczek spadł na drugie miejsce. Niestety przed ostatnim konkursem z cyklu Raw Air, Kubacki wycofał się z rywalizacji.

Kibicie liczyli, że Kubacki wróci jeszcze na skocznie, ale ledwie dzień po konkursie w Vikersund skoczek poinformował, że w związku z bardzo poważnym stanem jego żony, kończy sezon. Wszyscy przyjęli tę wiadomość ze zrozumieniem.

Niestety wycofanie się z rywalizacji przed konkursami w Lahti i wieńczącymi sezon lotami w Planicy, dało rywalom Dawida Kubackiego szanse na odrobienie strat i wyprzedzenie Polaka w klasyfikacji generalnej.

Dawid Kubacki straci miejsce na podium?

Przed nami ostatnie trzy dni ze skokami narciarskimi w tym sezonie. W piątek i niedzielę skoczkowie będą rywalizowali w konkursach indywidualnych, a w sobotę w konkursie drużynowym. Obecnie Dawid Kubacki zajmuje w klasyfikacji generalnej trzecią lokatę, mając 73 punkty przewagi nad czwartym Słoweńcem Anze Laniskiem.

Dyspozycja, w jakiej jest obecnie słoweński skoczek, pozwala przypuszczać, że znajdzie się w czołówce, a co za tym idzie, wyprzedzi Kubackiego w generalce. Lanisek zapowiada, że będzie walczył do końca o to, żeby zakończyć sezon w czołowej trójce.

"Oczywiście Dawid także zasługuje na to, by się w niej znaleźć, obecna sytuacja jest jaka jest. Zobaczymy jak się to wszystko potoczy, sprawa wciąż jest otwarta" - powiedział po czwartkowych kwalifikacjach Lanisek.

Myślicie, że Słoweńcowi uda się wejść do najlepszej trójki sezonu?

To też może cię zainteresować: Tomasz Komenda zamierzał startować po okazalsze odszkodowanie. O jaką kwotę mu chodziło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Ostrowska-Królikowska wydała oświadczenie w sprawie Antka i jego żony. Na tym jednak nie poprzestała

O tym się mówi: Kabareciarze z Neo-Nówki znów dali popis. Tym razem na warsztat wzięli piłkarską reprezentację Polski