Jak informuje portal "Parenting", do prawdziwego dramtu doszło w jednym z rumuńskich kościołów prawosławanych. W czasie chrztu u 6-tygodniowego niemowlęcia doszło do zatrzymania krążenia. Chłopca niestety nie udało się uratować.

Dramat w czasie chrztu

Dramatyczny w skutkach chrzest odbył się w prawosławnym kościele w rumuńskiej miejscowości Suczawa w północno-wschodniej części kraju. Udzielający sakreamentu duchowny, nie zważając na płacz dziecka trzy razy zanurzył jego główkę z chrzcielnicy. Przestał dopiero wtedy, gdy chłopiec umilkł i zrobił się cały siny.

Choć od razu zaczęto reanimować niemowlę. Chłopiec trafił do szpitala, ale pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Ojciec dziecka nie krył żalu do duchownego, który nie reagował na płacz niemowlęcia, doprowadzając do tego, że do płuc chłopca wlewa się woda.

Chrzest w kościele prawosławnym/YouTube @PRO VIDEO Makarewicza
Chrzest w kościele prawosławnym/YouTube @PRO VIDEO Makarewicza
Chrzest w kościele prawosławnym/YouTube @PRO VIDEO Makarewicza

Fala oburzenia

Dramatyczny w skutkach chrzest odbił się szeroki echem w Rumunii. Wielu wiernych wskazuje na konieczność zmian w dotychczasowym obrzędzie chrztu. Stworzono nawet petycję, w której ludzie domagają się zaprzestania udzielania sakramentu w dotychczasowej formie.

"NIE żądamy zaprzestania chrztu, ale jego modyfikację, aby uniknąć niepotrzebnego, a nawet absurdalnego ryzyka!" - czytamy w petycji, pod którą podpisało się do tej pory ponad 60 tysięcy osób.

Przedstawcieiele rumuńskiego kościoła wskazują, że są wstrząśnięci całą sytuacją, jednocześnie zapewniając, że każdy ksiądz za nim udzieli chrztu, jest przeszkolony w jaki sposób powinien prowadzić obrzęd, by był on w pełni bezpieczny dla chrzczonego dziecka.

Chrzest w kościele prawosławnym/YouTube @ Mc Cozy
Chrzest w kościele prawosławnym/YouTube @ Mc Cozy
Chrzest w kościele prawosławnym/YouTube @ Mc Cozy

Podpisalibyście się pod taką petycją?

To też może cię zainteresować: Sprzedajesz lub kupujesz przedmiot na platformach sprzedażowych, zachowaj ostrożność. Oszuści mają kolejny sposób na kradzież pieniędzy z kont

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiele osób zaskoczył wybór Agaty Kornhauser-Dudy. Czy pierwsza dama zaliczyła modową wpadkę

O tym się mówi: Wpis Tomasza Lisa wywołał w sieci prawdziwą burzę. Poszło o Jerzego Stuhra