Jak podaje portal "Jastrząb Post", trumna z ciałem królowej Elżbiety II przyleciała do Londynu z Edynburga. Obecnie znajduje się w Pałacu Buckingham, gdzie hołd mogli jej złożyć członkowie rodziny królewskiej. Wśród nich nie zabrkało również księcia Harry'ego oraz jego żony Meghan Markle.

Koniec epoki Elżbiety II

W godzinach południowych, w czwartek 8 września pojawił się komunikat o niepokojącym stanie królowej Elżbiety II. Choć wszyscy mieli nadzieję, że to jedynie chwilowa niedyspozycja monarchinii, niepokój wszystkich wzbudził fakt, że do Balmoral, gdzie przebywała, zaczęła w trybie pilnym przybywać cała rodzina władczyni.

Najwcześniej przy łóżku królowej pojawiły się najstarsze dzieci królowej - syn Karol i córka Anna. Tylko oni mieli szansę na pożegnanie się z królową, gdy ta jeszcze żyła. Niestety pozostałym członkom rodziny to się nie udało. Przybyli do Balmoral zbyt późno. Teraz wszyscy czuwają przy trumnie królowej, która znajduje się w Pałacu Buckingham.

Bliscy żegnają królową

Trumne z ciałem królowej Elżbiety II przewieziono we wtorek późnym wieczorem do Pałacu Buckingham. Nie zabrakło przy niej członków jej najbliższej rodziny, którzy chcieli swoją obecnością uczcić pamięć monarchinii.

Jednymi z pierwszych, którzy przybyli na miejsce byli książę William i księżna Kate. Paparazzi zrobili im zdjęcie w momencie, kiedy jechali do pałacu. Na ich twarzach malował się wyjątkowy smutek. Nieco później na miejsce przybyli również Sussexowie.

Kiedy trumna pojawiła się przy bramie pałacu, można było zobaczyć zmierzającego ku niej króla Karola III, a także idących za nim księcia Harry'ego i Meghan. W środę trumna z ciałem królowej znajdzie się w Pałacu Westminsterskim.

Myślicie, że śmierć królowej Elżbiety II pomoże w pojednaniu się Sussexów z resztą rodziny?

To też może cię zainteresować: Początek panowania Karola III nie należy do łatwych. Król zaliczył sporą wpadkę. Wszystko zarejestrowały kamery

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Beata Szydło pojawiła się w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Była premier przyjechała nową limuzyną

O tym się mówi: Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się przekonać do swojego pomysłu prezydenta Andrzeja Dudę. W jakiej sprawie