Jak podaje portal "Pomponik", król Karol III nie ma ostatnio łatwych dni. Nowy brytyjski monarcha zalicza wpadkę za wpadką. Zaczęło się od bałaganu na stoliku, który mocno zirytował Karola. Teraz sporo problemów brytyjskiemu władcy nastręczyło niedziałające pióro. Wszystko uchwycono na nagraniach, które podbijają sieć.

Król Karol III na tronie nie ustrzegł się wpadek

8 września zmarła Elżbieta II, która od 70. lat zasiadała na brytyjskim tronie. Po jej śmierci królem został jej najstarszy syn - Karol. Choć mówi się, że Karol III jest świetnie przygotowany do roli władcy, w końcu bardzo długo miał okazję przyglądać się rządom swojej matki, nie ustrzegł się przed serią wpadek w pierwszych dniach panowania.

Oficjalnie Karol III objął rządy 10 września. I to właśnie w trakcie podpisywania Proklamacji Królewskiej doszło do pierwszej z wpadek. Wydarzenie było transmitowane przez BBC, przez co gafę nowego króla mógł zobaczyć cały świat. Karola z równowagi wyprowadziło etui na przybory do pisania, które zajmowało sporo miejsca na niewielkim biurku.

Internauci wybaczyli nowemu władcy tę niewielką wpadkę, wskazując, że faktycznie niewielkich rozmiarów stolik, zdecydowanie bardziej nadawał się na zjedzenie posiłku w pojedynkę, niż do podpisywania ważnych dokumentów.

Król Karol nie krył irytacji

Kolejna wpadka nowego monarchy również dotyczyła przyborów do pisania. Sytuacja miała miejsce w Belfaście (Irlandia Północna), gdzie Karol przebywał we wtorek 13 września. Monarchę poproszono, aby wpisał się do księgi gości w Zamku Hillsborough.

Pióro, które dano monarsze, nie chciało specjalnie współpracować. Zaczął się z niego wylewać atrament. Wyraźnie zirytowany monarcha oddał pióro królowej małżonce ze wściekłością mówiąc: "Boże, nienawidzę tego. Nie mogę znieść tego cholerstwa! To się dzieję za każdym razem!".

Jak myślicie, czy to koniec wpadek Karola III?

To też może cię zainteresować: Książę Harry ponownie zderzył się z królewską rzeczywistością. Ten zakaz bardzo go zabolał. Chodzi o mundur

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krystyna Loska przyłapana. To z pewnością uciszy plotki na temat pogarszającego się stanu zdrowia legendy TVP

O tym się mówi: Największe sieci handlowe wydały oświadczenia w sprawie cukru. Czy mamy powody do obaw