Książę Harry nie będzie nosił munduru wojskowego podczas żadnego z uroczystych wydarzeń związanych ze śmiercią królowej Elżbiety II.

Według medialnych doniesień, książę Sussex nie będzie mógł nosić strojów na żadnej z pięciu zwyczajowych okazji poprzedzających pogrzeb zmarłego monarchy, w tym podczas ostatniego czuwania zaplanowanego w Westminster Hall.

Harry nie włoży wojskowego munduru podczas uroczystości pogrzebowych, ani wcześniej

Harry, niepracujący członek rodziny królewskiej, przeszedł na emeryturę z oficjalnych obowiązków w 2020 roku wraz ze swoją żoną Meghan Markle. I dlatego nie będzie mógł włożyć munduru wojskowego. Harry był w wojsku przez dekadę, doszedł do stopnia kapitana i odbył dwie podróże do Afganistanu.

Nadal prężnie angażuje się w finansowanie pomocy poszkodowanym kobietom i mężczyznom z pomocą kolegów ze służby. Książę Andrzej, również niepracujący członek rodziny królewskiej, mógł nosić mundur wojskowy, ale tylko na ostatnim czuwaniu, podczas gdy Harry'emu zabroniono zakładania sprzętu. Jako „szczególny znak szacunku dla królowej podczas ostatniego czuwania”, książę Yorku, który w styczniu stracił tytuły wojskowe, może nosić mundur.

W lutym Andrzej i Virginia osiągnęli polubowne porozumienie w sprawie skandalu związanego ze skłonnościami Andrzeja do przemocy i wykorzystywania. „Książę Yorku nadal nie będzie podejmował żadnych obowiązków publicznych i będzie bronił tej sprawy jako prywatny obywatel” – napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham wydanym 13 stycznia.

To też może cię zainteresować: Pierwszy w tym sezonie opad śniegu w Polsce jest już za nami. Gdzie zrobiło się biało. Czy to zapowiedź szybszego nadejścia zimy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Gessler odradza ten zakup. Korzystanie z tego rodzaju produktu może mieć duży wpływ na smak zup. O czym dokładnie mowa