Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w poniedziałek 12 września trumna z ciałem królowej Elżbiety II została wystawiona w Katedrze św. Idziego w Edynburgu. W kondukcie idącym za trumną znalazł się król Karol III oraz jego rodzeństwo. To właśnie w trakcie odprowadzania zwłok do świątyni, doszło do przykrego incydentu. Co się dokładnie wydarzyło?

Przykry incydent w czasie pożegnania królowej Elżbiety II

Do bardzo przykrego incydentu doszło w poniedziałek 12 września, tuż przed godziną 14 czasu polskiego. W kondukcie żałobnym odprowadzającym trumnę z ciałem królowej Elżbiety II do Katedry św. Idziego, szli król Karol III i jego rodzeństwo, księżniczka Anna, książęta Andrzej i Edward.

Na drodze przemarszu zgromadziło się wielu mieszkańców Edynburga, którzy chcieli oddać cześć zmarłej królowej. Niestety nie wszyscy byli w stanie uszanować pamięć o Elżbiecie II. Niespodziewanie w tłumie dał się słyszeć głos, wykrzykujący obraźliwe słowa pod adresem księcia Andrzeja.

"Andrzej, jesteś chorym, starym człowiekiem!" - wykrzykiwał młody, 22-letni mężczyzna. Zajście udało się uchwycić na kamerach. Na jednym z nagrań widać, że tłum zgromadzony przy barierkach na trasie konduktu żałobnego, wypycha młodego mężczyznę pod nogi policjanta zabezpieczającego wydarzenie.

22-latek został zatrzymany w związku z "naruszeniem spokoju na ulicy".

Zamieszanie wokół księcia Andrzeja

Książę Andrzej w listopadzie 2019 roku ogłosił swoje wycofanie się z aktywności i reprezentowania królowej. Było to pokłosie jego znajomości z Jeffreyem Epsteinem, który został skazany w związku z przestępstwami seksualnymi.

Na początku tego roku Pałac Buckingham wydał oświadczenie, z którego wynika, że książę Andrzej został pozbawiony przynależnego mu tytułu Jego Królewskiej Wysokości. Przestał sprawować patronat nad organizacjami i został pozbawiony wszelkich odznaczeń, co było widać w trakcie konduktu żałobnego w Edynburgu.

Książę Andrzej/YouTube @Dla Ciekawskich
Książę Andrzej/YouTube @Dla Ciekawskich
Książę Andrzej/YouTube @Dla Ciekawskich

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Najnowsze zdjęcie Agnieszki Chylińskiej wywołało sporo emocji. Co za metamorfoza, aż trudno rozpoznać piosenkarkę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Królowa Elżbieta II nie znosiła, kiedy Karol zwracał się do niej w taki sposób. Dla wielu to może być spore zaskoczenie

O tym się mówi: Meghan Markle była o krok od wpadki. Książę William musiał interweniować. Co się dokładnie stało