Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", cała Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II. W tym trudnym czasie członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej starają się być ze swoimi poddanymi. Do tłumu zgromadzonego pod zamkiem w Windsorze wyszli książę William z księżną Kate oraz książę Harry z Meghan Markle. W pewnym momencie następca tronu musiał upomnieć Meghan. O co chodziło?

Śmierć królowej Elżbiety

8 września 2022 roku na długo zapadnie w pamięć nie tylko Brytyjczyków, ale i całego świata. To właśnie wtedy zmarła 96-letnia królowa Elżbieta, która zasiadała na tronie od 7 dekad. Choć po komunikacie o pogarszającym się stanie królowej, wszyscy mieli nadzieję, że nie dojdzie do najgorszego, o 19:30 ogłoszono, że królowa odeszła spokojnie w swojej posiadłości w Balmoral.

Członkowie rodziny królewskiej oraz poddani królowej starają się uczcić jej pamięć. Król Karol III miał poprosić synów, aby wspólnie z małżonkami towarzyszyli poddanym w tym trudnym czasie i tak uhonorowali pamięć zmarłej Elżbiety II. Książęta William i Harry pojawili się pod zamkiem Windsor.

Księżna Kate, książę William, książę Harry, Meghan Markle/TikTok @francispagemedia
Księżna Kate, książę William, książę Harry, Meghan Markle/TikTok @francispagemedia
Księżna Kate, książę William, książę Harry, Meghan Markle/TikTok @francispagemedia

To właśnie wtedy miało dojść do zaskakującej sytuacji między księciem Williamem a Meghan Markle. Amerykanka była o krok od wpadki.

O krok od wpadki

Idąc ku czekającemu przed Windsorem tumowi w pewnej chwilii Meghan i Harry zaczęli wyprzedzać Williama i Kate. Następca tronu obrócił się wtedy do brata i bratowej i przypomniał im najprawdopodobniej o panujących zasadach i etykiecie.

Zgodnie z obowiązującymu zasadami, nikt nie może kroczyć przed osobą, która znajduje się wyżej w linii sukcesyjnej, a to właśnie William jest następcą tronu, który po śmierci królowej Elżbiety II zapewnił, że będzie wspierał swojego tatę i wypełniał powierzoną mu rolę.

@francispagemedia

#princewilliam #princeharry #katemiddleton #meghanmarkle #fyp #foryou #foryoupage

♬ Can We Kiss Forever? - Kina

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Królowa Elżbieta II nie znosiła, kiedy Karol zwracał się do niej w taki sposób. Dla wielu to może być spore zaskoczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące zjawisko pojawiło się nad jednym z województw. O czym dokładnie mowa

O tym się mówi: Księżna Kate zdradziła, co książę Louis powiedział jej po odejściu królowej Elżbiety II. Trudno nie wzruszyć się jego słowami