Jak przypomina portal "Pomponik", królowa Elżbieta odeszła w czwartek 8 września. Kiedy tylko stało się jasne, że stan monarchinii pogarsza się, do zamku Balmoral zaczęli przybywać kolejni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Wraz z odejściem królowej zaczęły wychodzić na jaw kolejne tajemnice z życia królowej. Okazuje się, że królowa nie znosiła, kiedy członkowie jej rodziny zwracali się do niej pieszczotliwie. Szczególnie mocno irytowało ją, gdy robił to Karol.

To koniec pewnej epoki

W czwartek 8 września zakończył się trwający 70. lat okres panowania królowej Elżbiety II. Królowa odeszła otoczona bliskimi w ukochanej posiadłości Balmoral. Odejście 96-letniej monarchinii był zakończeniem pewnej epoki.

Królowa Elżbieta bardzo skrupulatnie dbała o to, aby przestrzegać obowiązującej na dworze etykiety. Jedną z zasad było nieokazywanie czułości członkom rodziny w sytuacjach publicznych. Dlatego też, nie lubiła, kiedy nazywano ją "mamusią". Szczególnie nie lubiła, kiedy robił to Karol.

Tego królowa nie znosiła

Ostatnią okazją, przy okazji której król Karol III zwrócił się w ten sposób do swojej mamy, były obchody jej Platynowego Jubileuszu, który obchodziliśmy w tym roku. 70-lecie panowania władczyni uczczono trwającymi cztery dni obchodami. Ze względu na stan zdrowia, królowa nie brała udziału w zbyt wielu wydarzeniach.

W trakcie wspomnianych obchodów, Karol rozpoczął swoją przemowę słowami "Wasza wysokość, mamusiu". Nie był to pierwszy raz.

Wcześniej książę Karol użył podobnych słów w 2018 roku, w czasie obchodów 92. urodzin królowej Elżbiety II. To właśnie wtedy mieliśmy okazję zobaczyć rekację Elżbiety II na słowo "mamusiu" z ust Karola. Królowa wymownie przewróciła oczami.

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Brytyjczycy nie kryją niepokoju o nowego króla Karola III. Co budzi ich obawy i czy faktycznie jest się czym martwić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Resort zdrowia planuje zmiany w ustawie refundacyjnej leków. Najbardziej uderzą one w seniorów

O tym się mówi: Księżna Kate zdradziła, co książę Louis powiedział jej po odejściu królowej Elżbiety II. Trudno nie wzruszyć się jego słowami