W ostatnich dniach pogoda w naszym kraju uległa znacznemu pogorszeniu. Straż pożarna tylko w niektórych regionach interweniowała ponad 500 razy. Sytuacja jest bardzo zła.

Opady sparaliżowały wiele miast

Nie da się ukryć, że ciepłe lato dobiegło już końca. Teraz musimy przygotować się na nadejście jesieni, a pierwsze jej oznaki już mocno dają się we znaki w wielu regionach kraju.

Jak podaje portal Microsoft Start, w ubiegły piątek dramatyczna sytuacja była w wielu miejscach województwa śląskiego. Na tym obszarze wystąpiły silne burze z dużymi opadami deszczu i wiatrem. Tylko do godziny 21, strażacy interweniowali 580 razy!

Deszcz wlewał się do piwnic, bezpośrednio do budynków mieszkalnych, a także zalewał ulice i parkingi. Co więcej, do dziś woda w niektórych dzielnicach w Bytomiu wciąż stoi na ulicach. Dalej zalana jest ulica Szkolna i Józefa Piłsudskiego.

Strażacy mieli mnóstwo pracy

Trudna sytuacja miała także miejsce w Tarnowskich Górach, gdzie do godziny 20:00 straż pożarna wyjechała 288 razy. W związku z intensywnymi opadami zawieszone zostały koncerty oraz wydarzenia w mieście.

Podobne interwencje związane z dużymi opadami deszczu miały miejsce w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Myszkowie, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej i Piekarach Śląskich. We wszystkich tych miastach strażacy mieli ręce pełne pracy, a do usuwania szkód nawałnicy zaangażowane były wszystkie jednostki państwowe oraz ochotnicza straż pożarna. Na szczęście w większości miast sytuacja jest już opanowana.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW