Główny Inspektorat Farmaceutyczny nieustannie czuwa nad jakością leków, które trafiają do aptek. Jego zadaniem jest sprawdzenie czy medykamenty na pewno nadają się do użycia przez pacjentów i czy nie stanowią zagrożenia dla ich zdrowia i życia, poprzez np. zły skład.

Warto o tym wiedzieć!

Co jakiś czas Główny Inspektorat Farmaceutyczny publikuje listę leków, które postanowił wycofać z aptek. Jak podaje portal Microsoft Start, w tym miesiącu także pojawiła się już taka lista. Warto zatem zapoznać się z informacjami na temat wycofanych medykamentów.

Jednym z leków, jakie zostały usunięte z aptecznych półek jest lek Vitaminum C Teva w roztworze do wstrzykiwań od producenta Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. Numer wycofanej serii to X05459A.

W aptekach nie kupimy także leku Amiodaron Hameln od producenta Hameln Pharma Gmbh, który to został wycofany już w lipcu tego roku. Numer usuniętej serii to GTIN 04260016652310.

Lepiej sprawdzić domowe apteczki

Z aptek zniknęły także trzy serie leku Structum w kapsułkach od Pierre Fabre Medicament S.A.S.. Wycofane serie to: G20076, G20077 i G20078.

Osoby zażywające Lactulose-MIP także powinny sprawdzić, czy w swojej domowej apteczce nie posiadają wycofanych serii leku. Mowa tutaj o seriach: 3139208, 2900301, 2901601, 2901701, 2901801.

Warto zatem sprawdzić swoje apteczki i jeśli posiadamy w nich leki, które zostały wycofane ze sprzedaży to możemy je bez problemu zwrócić w aptece, w której dokonaliśmy zakupu.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW