Śmierć królowej Elżbiety i mianowanie jej następcy doprowadziło do ogromnych zmian w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Portal „Plotek” podaje, że kilka przykładów zostało wymienionych w pierwszej oficjalnej przemowie króla Karola III.

Podczas transmisji nowy brytyjski monarcha wspomniał o swoich nowych obowiązkach oraz jeszcze większej roli księcia Williama i jego żony Kate, którzy automatycznie uzyskali nowe tytuły.

Do tej pory byli oni tytułowani jako książę i księżna Cambridge, a teraz jako następcy tronu zostali mianowani księciem i księżną Walii. W przypadku Williama było to oczywiste, za to do końca trwały spekulacje odnośnie tytułu księżnej Walii.

Ostatnią osoba, która go nosiła była pierwsza żona Karola czyli Diana Spencer. Nawet po rozwodzie, a później śmierci zatrzymała ten tytuł. Druga małżonka syna królowej Elżbiety z szacunku dla Lady Di była określana jako księżna Kornwalii.

Księżna Diana/YouTube @Dla Ciekawskich
Księżna Diana/YouTube @Dla Ciekawskich

Wszelkie wątpliwości uciął właśnie nowy król, który ma nadzieję, że jego syn i synowa świetnie wywiążą się z nowych obowiązków.

„Będą nadal inspirować i prowadzić nasze krajowe rozmowy, pomagając przenieść to, co marginalne, na centralne miejsce, gdzie można udzielić istotnej pomocy” – stwierdził brytyjski monarcha.

W oczach Brytyjczyków jest to ogromny zaszczyt. Myślicie, że księżna Kate godnie zastąpi Dianę w roli księżnej Walii?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Skandaliczne zachowanie policjantów. Kobiety zwracają uwagę na te działania po interwencjach. To wyraźne łamanie prawa. Co na to Komenda Główna

Jak informował portal „życie.news”: Odejście królowej Elżbiety przyniosło niespodziewany efekt dla dzieci księcia Harry'ego i Meghan Markle. O czym dokładnie mowa

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Andrzej Piaseczny zrecenzował program Dody. Padły wyjątkowo mocne słowa. Piosenkarka z pewnością nie pozostawi tego bez komentarza

Sprawdź również ten artykuł: O Jarosławie Kaczyńskim znów mówią wszyscy. Tym razem to nie jego słowa wzbudziły ogromne emocje. Poszło o buty polityka