Jak przypomina portal "Hello", królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w wieku 96. lat. Przy monarchinii w Balmoral byli jej najbliżsi. Wiadomo, kto towarzyszył władczyni w ostatnich chwilach życia. Wiadomo też, kogo przy niej zabrakło.

Oni pierwsi pojawili się przy łóżku królowej Elżbiety II

W momencie, kiedy pojawiła się informacja, że lekarze są mocno zaniepokojeni stanem zdrowia królowej Elżbiety II, do Balmoral od razu pospieszyli najstarszy syn władczyni i jej jedyna córka księżniczka Anna. Niedługo potem w posiadłości pojawili się pozostali synowie królowej, Andrzej i Edward, a także jej wnuk książę William.

Pojawiają się doniesienia, że osobno na miejsce miał przybyć książę Harry. Księżna Kate pozostała w Windsorze, bo musiała odebrać ze szkoły trójkę swoich pociech, które w czwartek po raz pierwszy poszły do nowej szkoły. W Londynie miała pozostać również Meghan Markle.

Brytyjska rodzina królewska kultywuje tradycję, w której jej członkowie odchodzą z tego świata w swoim domu, otoczeni najbliższymi. Królowa ostatnie chwile spędziła w swoim ukochanym zamku Balmoral, który nazwała kiedyś "swoim drogim rajem w górach".

Balmoral należy do rodziny królewskiej od 1852 roku. Jest to piękne miejsce, otoczonym ze wszech stron terenami zielonymi, które zachowały wiele ze swojej dzikości. To właśnie tu w środę 7 września królowa powierzyła premier Liz Truss misję utworzenia rządu. Była to 15. osoba, przed którą postawiła takie zadanie.

Obecnie rozpoczęły się przygotowania do pogrzebu królowej Elżbiety II, który ma się odbyć w Opactwie Westminsterskim w rodzinie. Jak można się spodziewać, w uroczystościach weźmie udział cała rodzina królewska.

Jedno jest pewne, wraz ze śmiercią królowej Elżbiety II skończyła się pewna epoka.

To też może cię zainteresować: Książę Harry i Meghan Markle uczcili pamięć królowej Elżbiety II. Zrobili to w wyjątkowy sposób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zatrważające wyniki badań mięsa w największych sieciach handlowych. 99 procent mięsa z kurczaka dotknięte jest chorobą białych włókien

O tym się mówi: Don Vasyl mocno reaguje na decyzję nowego prezesa TVP. Czym podpadł mu następca Jacka Kurskiego