Jak podaje portal "Super Express", Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Został on odwołany przez Radę Mediów Narodowych. W jego miejsce wybrano Mateusza Matyszkiewicza, który w swoim dorobku ma funkcję dyrektora TVP Kultura, TVP 1 oraz członka zarządu mediów publicznych.

Jacek Kurski stracił stanowisko!

Jacek Kurski przestał być prezesem TVP, stracił również miejsce w zarządzie Telewizji Polskiej. Informacja o zwolnieniu Kurskiego została potwierdzona przez Roberta Kwiatkowskiego z Rady Mediów Narodowych. Kurski zasiadał w fotelu prezesa TVP od stycznia 2016 roku, choć w 2020 roku miał dwumiesięczną przerwę.

Robert Kwiatkowski wskazał, że na stanowisko prezesa TVP został wybrany Mateusz Matyszkiewicz. Odbyło się to z pominięciem konkursu.

Dymisja Jacka Kurskiego jest szeroko komentowana w przestrzeni publicznej. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel stwierdził, że ta dymisja nie jest bynajmniej wyrazem negatywnej oceny, jaką wystawiono działaniu Jacka Kurskiego. Dodał również, że już niebawem przed Jackiem Kurskim "nowe zadania".

Poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki wskazuje, że być może PiS chce zaangażować Kurskiego do prowadzenia kampanii wyborczej przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Dodał również, że zobaczymy, czy zmiana na stanowisku prezesa TVP znajdzie swoje odbicie w tym, jak będzie wyglądała dalej telewizja publiczna.

W momencie publikacji (stan na godzinę 13:40), Jacek Kurski nie skomentował jeszcze swojego odejścia. Jeśli taki komentarz się pojawi, z pewnością was o tym poinformujemy.

Co sądzicie o odwołaniu Jacka Kurskiego?

To też może cię zainteresować: Maciejowi Kurzajewskiemu wyrwało się coś o romansie z Kasią Cichopek. Aktorkę wryło na wizji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Koroniewska dała się ponieść emocjom i powiedziała, co myśli o swoim mężu. Takich słów nikt się nie spodziewał

O tym się mówi: Naukowcy biją na alarm. Do żywności wciąż dodaje się niebezpieczną dla zdrowia substancję. O czym mowa