Jak podaje portal "Super Express", premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przedłużeniu obowiązywania w naszym kraju alarmów. Zgodnie z wydanym rozporządzeniem, drugi stopień alarmowy BRAVO oraz trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP będą obowiązywały do 30 listopada bieżącego roku do godziny 23:59.

Premier Morawiecki przedłuża obowiązywanie stopni alarmowych

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania alarmów, które zgodnie z poprzednią decyzją szefa rządu, miały obowiązywać do 31 sierpnia bieżącego roku do godziny 23:59. Na mocy nowego rozporządzenia, okres ich obowiązywania został przedłużony do końca listopada.

O decyzji Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego poinformowano za pośrednictwem oficjalnego profilu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w mediach społecznościowych. RCB wskazuje, że ogłoszenie stopni alarmowych jest sygnałem dla służb i określonych jednostek, aby zachowały szczególną czujność i były gotowe do podjęcia działania.

Co dokładnie oznaczają wprowadzone stopnie alarmowe?

Alerty CRP dotyczą bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Obecnie obowiązuje trzeci stopień, CHARLIE CRP, który ogłaszany jest w sytuacji, kiedy istnieje realne ryzyko ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni.

Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika
Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika
Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika

Drugi stopień alarmu BRAVO jest wprowadzony wówczas, gdy służby mają informacje o tym, że może dojść do ataku terrorystycznego lub zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Potencjalnie występujące zagrożenie oznacza, że służby zobligowane są do zachowania zwiększonej czujności.

Co sądzicie o decyzji premiera Mateusza Morawieckiego?

To też może cię zainteresować: Emeryci muszą się mieć na baczności. Od września wchodzą zmiany, które mogą utrudnić dorabianie do emerytury. Ile można stracić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 25 lat odkąd nie ma z nami księżnej Diany. Jest ostatnie zdjęcie w życiu Diany zrobione tuż przed mrocznym wydarzeniem

O tym się mówi: Mocne słowa Danuty Wałęsy pod bramą Stoczni Gdańskiej. "Nie o taką Polskę walczyłam i nie o takiej marzyłam"