Świadczenia emerytalne i możliwość dorabiania do emerytury, wciąż spędzają sen z powiek milionom Polaków. Wciąż trzeba pilnować kwoty i martwic się, czy mimo dorabiania do emerytury, wystarczy środków na żywność, leki i utrzymanie dachu nad głową. Komu należy za to podziękować?

1 września w czwartek wejść mają w obieg kolejne rządowe projekty regulujące ograniczenia związane z dorabianiem przez pobierających świadczenia do emerytury.

Ze względu na obniżenie dozwolonej kwoty, osoby pobierające świadczenia emerytalne będą musieli zachować ostrożność.

Emeryci dorabiający do emerytury muszą się teraz mieć na baczności!

Zakład Ubezpieczeń Społeczny będzie miał prawo do zawieszenia wypłaty świadczenia emerytalnego w przypadku, gdy przekroczy się dozwoloną kwotę, jaką można zarobić, będąc emerytem.

Osoby będące na emeryturze, które zdecydowały się na nią wcześniej, pozbawione będą możliwości zarabiania tyle, ile mogły dorobić wcześniej, gdyż zmieniające się co trzy miesiące limity obejmują wszystkich, którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę.

Jeżeli świadczeniobiorcy zechcą sobie dorobić do emerytury przy jednoczesnym zachowaniu pełnej jej kwoty, będą musieli zarobić mniej niż 70 procent przeciętnego wynagrodzenia. Przekroczenie limitu zaowocuje znaczną redukcją wypłacanego dotychczas świadczenia emerytalnego.

Nie można jednak przekroczyć 130 procent średniego miesięcznego wynagrodzenia, gdyż takie "niedopatrzenie" skończy się całkowitym wstrzymaniem wypłat świadczenia emerytalnego.

O tym się mówi: 25 lat odkąd nie ma z nami księżnej Diany. Jest ostatnie zdjęcie w życiu Diany zrobione tuż przed mrocznym wydarzeniem

Zerknij tutaj: Z życia wzięte. Wyrzuciłam z mieszkania swoich teściów. Moje powody zrozumie wiele kobiet