Jak przypomina portal "Super Express", o tym, że papież Franciszek może abdykować, mówi się już od jakiegoś czasu. Powodem odejścia miałby być pogarszający się stan zdrowia. Odnosząc się do tych spekulacji, Ojciec Święty stanowczo dementował te pogłoski. Jeśli Franciszek zdecyduje się na ten krok, będzie to drugi w kolejności papież, który w ten sposób zakończy swój pontyfikat.

Papież Franciszek abdykuje?

85-letni papież Franciszek od dłuższego czasu zmaga się z coraz poważniejszymi problemami ze zdrowiem. Porusza się na wózku inwalidzkim, co ma związek z kontuzją kolana. Od jakiegoś czasu pojawiają się spekulacje na temat tego, że Franciszek może zdecydować się na abdykację.

Ojciec Święty pytany wprost o możliwość rezygnacji z urzędu, zaprzeczał. Zastrzegał jednak, że jeśli poczuje, że powinien odejść, zrobi to. "Jeśli będę widział, że nie daję rady, że jestem przeszkodą, to wówczas liczę na pomoc w podjęciu decyzji o przejściu na emeryturę" - powiedział Ojciec Święty.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Po wydarzeniach z niedzieli 28 sierpnia, widmo abdykacji Franciszka zdaje się wyjątkowo realne.

Kolejna abdykacja

W ostatnią niedzielę (28 sierpnia), Franciszek modlił się w bazylice L'Aquili, gdzie pochowano papieża Celestyna V. To on, jako pierwszy w historii zdecydował się abdykować z urzędu i to zaledwie w kilka miesięcy po tym, jak został wybrany na tron piotrowy.

Na podobną pielgrzymkę zdecydował się poprzednik Franciszka, Benedykt XVI, który abdykował w 2013 roku.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Czy historia się powtórzy i już niebawem usłyszymy, że papież Franciszek zdecydował się abdykować? Jak myślicie?

To też może cię zainteresować: Ostatnia decyzja królowej Elżbiety II potwierdza niepokojące doniesienia. Czy chodzi o kondycję monarchini

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Edward z "Sanatorium miłości" podzielił się radosnymi wieściami. Zadał ukochanej ważne pytanie. Jak na nie odpowiedziała

O tym się mówi: Neo-Nówka nie odpuszcza. Na celowniku kabareciarzy znalazł się ślub jednego z posłów