Jak podaje portal "RMF FM", GIF wydał komunikat dotyczący wycofania ze sprzedaży niektorych serii produktów leczniczych. Posiadające je osoby, nie powinny ich przyjmować. O jakich specyfikach konkretnie mowa?

Komunikat GIF

GIF opublikował na Twitterze informację o wycofaniu z obrotu na terenie naszego kraju dwóch produktów leczniczych. Pierwszym z nich jest roztwór do wstrzykiwań 100 mg/ml Vitaminum C Teva (Acidum ascorbicum). Wycofano ze sprzedaży partię o numerze X05459A z datą ważności do 31 marca 2023 roku.

Podmiotem odpowiedzialnym jest Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. i to właśnie ta firma poinformowała o wykryciu w produkcie wady jakościowej. Okazało się, że w trakcie badań otrzymano wynik poza przyjętym dla leku limitem specyfikacji.

Dokładną treść decyzji GIF na temat tego produktu znajdziecie tutaj.

Drugi produkt wycofany ze sprzedaży

Drugim produktem, który został wycofany z aptek na terenie Polski jest Amiodaron Hameln, 50 mg/ml o numerze partii 139503A z datą ważności do września 2023 roku. Podmiotem odpowiedzialnym w przypadku leku jest Hameln Pharma GMBH.

W przypadku tego produktu, powodem decyzji o wycofaniu produktu jest zgłoszenie wysłane z systemu Rapid Alert, w którym znalazła się informacja o zwiększonej krystalizacji produktu, która uznawana jest za wadę jakościową.

Dokładną treść decyzji GIF na temat tego produktu znajdziecie tutaj.

Żadnego z wymienionych w komunikacie produktów nie powinno się zażywać. Leki wycofane z obrotu, podobnie jak te, którym upłynął termin ważności, powinny być oddawane do aptek. Pod żadnym pozorem nie należy ich wyrzucać do zwykłych śmieci.

Macie któryś z wymienionych leków w swoich domowych apteczkach?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Krawczyk Junior zdobył się na szczere wyznanie dotyczące swojego syna. "Są pewne wątpliwości, nie tylko z mojej strony”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Światło dzienne ujrzała wiadomość od Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Jej treść poraża. "Uważaj dziewczyno, bo możesz to opłacić życiem"

O tym się mówi: Wiadomo, co dalej z Andrzejem Piasecznym. Czy zobaczymy jeszcze piosenkarza w "Tańcu z Gwiazdami"