Jak podaje portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda i Polska znalazły się na celowniku rosyjskiej propagandy. W mediach lansowana jest teza, że polskie elity polityczne mają przygotowywać się do rozbioru Ukrainy. Wiarygodności tym twierdzeniom ma dodać fakt, że jedną z osób je wygłaszających jest Siergiej Naryszkin, szef rosyjskiego wywiadu.

Kremlowska propaganda uderza w Polskę

Szef rosyjskiego wywiadu przekonywał, że Polska z prezydentem Andrzejem Dudą na czele, planowała dokonanie rozbioru Ukrainy. Zdaniem Naryszkina polskie elity polityczne wykazują się obecnie nerwową reakcją na to, że ich rzekomy plan został ujawniony.

Rosyjska propaganda nie ustaje w przekonywaniu, że Polska zamierzała dokonać rozbioru Ukrainy, zupełnie pomijając i ignorując fakt, że nasz kraj nie ustaje w działaniach wspierających zarówno Ukrainców przybywających do naszego kraju, jak i żołnierzy walczących z rosyjską agresją.

Siergiej Naryszkin/YouTube @Biełsat Pl

Zdaniem kremlowskiej propagandy, rozbiór Ukrainy, na jaki liczyła Polska, miałby stanowić swego rodzaju rekpmpensatę za rozbiory, jakich Polska padła ofiarą w poprzednich wiekach.

Nie jedyne kłamstwo Rosji

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Federacja Rosyjska sięga po kłamliwe tezy i dezinformację, aby osiągnąć swoje cele. Od jakiegoś czasu w mediach krążą informacje o tym, jakoby przodkiem naszego prezydenta miał być Michajło Duda, jeden z poruczników UPA, odpowiedzialny za zbrodnie we wsi Borownica, gdzie zginęło około 60 Polaków.

Informacja ta, pojawiała się po raz pierwszy już w 2015 roku, w czasie trwania kampanii prezydenckiej. Od razu została zdementowana przez ubiegającego się o urząd Andrzeja Dudę.

W sieci znajdziemy dużo nieprawdziwych informacji, których jedynym celem jest wywołanie wzajemnej niechęci pomiędzy Polakami i Ukraińcami.

Co sądzicie o słowach rosyjskiego szefa wywiadu?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa skarży się na szalejącą drożyznę. "Mam ok. 12, 13 tys zł emerytury, ale co to jest"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak przez lata zmieniał się styl Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama ma za sobą sporą metamorfozę

O tym się mówi: Marcin Hakiel po rozstaniu z Katarzyną Cichopek znalazł pocieszycielkę. Co wiadomo o kobiecie, z którą widywany jest tancerz