Jak podaje portal "Radio Zet", zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych kraju Rusłan Kosygin stwierdził, że nasz kraj będzie głównym celem uderzenia ze strony Białorusi. Miałoby do niego dojść w przypadku, kiedy Zachód będzie dokonywał prowokacji, a konflikt będzie przybierał na sile.

Białoruskie plany ataku na Polskę

Kosygin zdradził, że jeśli Zachód wejdzie w konflikt z Białorusią i Rosją, Białorusini za swój priorytet uznają atak na cele znajdujące się w Polsce. Zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych stwierdził, że Białoruś jest przygotowana na wiele możliwych scenariuszy. Zapowiedział też, że rekacja jego kraju na "wszelkie zbrojne prowokacje" ma być twarda.

Kosygin odniósł się również do planów umieszczenia na terenie naszego kraju bazy obrony przeciwrakietowej. Jego zdaniem jest to przygotowanie do prowadzenia przez Zachód operacji wymierzonych w Rosję i Białoruś.

Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach

Aleksandr Łukaszenka nakazał wojskom przygotowanie do natychmiastowej reakcji na wypadek, gdyby doszło do ataku na Białoruś. Wezwał również Moskwę do tego, aby była ona w stanie zareagować w ciągu doby na zachodnią agresję.

Białoruś o wojnie na Ukrainie

W trakcie obchodzonego w niedzielę Dnia Niepodległości Białorusi, Aleksandr Łukaszenka zapowiedział, że popiera działania Rosji i jego stanowisko w tym zakresie nie ulegnie nigdy zmienie. Podkreślił również, że nie pozwoli "strzelać Rosjaninowi w plecy".

W maju tego roku Białoruś wysłała więcej żołnierzy nie tylko na granicę białorusko-ukrainą, ale także na granicę z naszym krajem i Litwą. Szef sztabu w wydanym wówczas komunikacie, że znalazły się tam wojska obrony przeciwlotniczej, wojska rakietowe, a także artyleria.

Aleksandr Łukaszenka/YouTube @naTemat.pl
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @naTemat.pl
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @naTemat.pl

Co sądzicie o zapowiedziach Białorusi?

To też może cię zainteresować: Dobre wiadomości dla seniorów. Wypłacane im dodatki mogą pójść sporo do góry. Na ile więcej pieniędzy mogą liczyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakująca oferta pracy pojawiła się w jednym z polskich miast. Zarobki na tym stanowisku zaskakują wysokością

O tym się mówi: Niebo nad jednym z miast zrobiło się zielone. Niecodzienne zjawisko wywołało niepokój mieszkańców. Co się właściwie stało