Sobotnie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie zaniepokoiło wiele osób. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku odbył kolejna wizytę z cyklu objazdów po Polsce. W tym mieście miało miejsce spotkanie z mieszkańcami i działaczami partii z regionu. Podczas takich okazji prezes PiS porusza wiele społecznie ważnych tematów i choć większość jego wypowiedzi jest wyważonych to tym razem padła kwestia dotycząca 500 plus.

Szef partii rządzącej sprawiedliwie przyznał, ze nie wszystkie obietnice zostały spełnione, ale zaznaczył przy tym, że członkowie PiS nie należy do ludzi, którzy kłamią w celu zdobycia poparcia społecznego. Odważnie przyznał się do istnienia niedociągnięć i błędów, ale powiedział przy tym, że wiele przez okres rządów PiS zostało dla Polaków zrobione.

Prezes PiS odważnie o inflacji i programach świadczeń społecznych. Jego słowa mocno zaskoczyły zebranych podczas spotkania w Białymstoku. Co powiedział?

Jarosław Kaczyński przyznał, że inflacja osiąga niepokojący poziom i w czerwcu doszła już do 15,6 procent. Stwierdził jednak, ze znacząca jej większość ma źródło na zewnątrz kraju. Chodzi o działania UE, a także pandemię i pomoc finansową dla Polaków. Dodał też, że problemem jest „putinflacja”.

Odniósł się również do planowanych przez PiS zmian w polityce socjalnej. Przekonuje, że pomoc w tym zakresie jest potrzebna, ale jego Polska marzeń to nie kraj opierający się na świadczeniach i „socjalu”, a na inwestycjach i budowaniu silnej gospodarki.

- My nie chcemy Polski, która żyje ze świadczeń społecznych. My chcemy Polski, która pracuje, która ma z czego żyć, która jest coraz bogatsza, coraz piękniejsza – powiedział prezes PiS, cytowany przez „SE”.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio

Jak informował portal "Życie News": NOWY PRZEPIS DLA WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI SAMOCHODÓW JUŻ OD 6 LIPCA. KAŻDY POJAZD BĘDZIE MUSIAŁ POSIADAĆ TZW. CZARNĄ SKRZYNKĘ. CELEM RATOWANIE ŻYCIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WYJĄTKOWY DZIEŃ DLA MARCINA HAKIELA. DZIECI NIEZWYKLE ZASKOCZYŁY TANCERZA NIESAMOWITYM PREZENTEM W DZIEŃ OJCA. POJAWIŁY SIĘ WIELKIE ŁZY WZRUSZENIA

Przypomnij sobie: TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO: POZNALIŚMY PERSONALIA PIERWSZEGO ZAWODNIKA JESIENNEJ EDYCJI SHOW. WIDZOWIE LUBIANEGO SHOW POLSATU CZEKAJĄ NA RYWALIZACJĘ

Portal "Życie News" pisał również: MĄŻ MARIANNY SCHREIBER JEST JUŻ PO JEDNYM ROZWODZIE. NIESPODZIEWANE DONIESIENIA O ZNANYM POLITYKU PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. MODELKA KOMENTUJE