Jak informuje serwis O2, już od 6 lipca na wszystkich kierowców i właścicieli samochodów czeka nowy obowiązek. Na bazie prawa Unii Europejskiej nowe modele samochodów kupowane po tej dacie będą musiały posiadać wbudowaną tzw. czarną skrzynkę. Jej zadaniem będzie rejestrowanie rozmaitych parametrów jazdy samochodem. Celem takiego rozwiązania jest ratowanie życia ludzkiego. Jak będzie to wyglądać w praktyce?

Samochody niczym samoloty? Już za kilka dni w życie wejdzie nowe prawo, które nakłada na producentów samochodów, a także ich właścicieli posiadanie wewnątrz pojazdu „czarnej skrzynki”, niemal identycznej co do spełnianej funkcji jak te na wyposażeniu samolotów rejsowych. Chodzi tutaj o rejestratory zdarzeń z homologacją. Będzie to obowiązek w przypadku modeli wyjeżdzających z salonów samochodowych, a także tych aut osobowych, które przejdą proces homologacji na nowo. Za dwa lata taki obowiązek będzie wprowadzony w przypadku wszystkich nowych samochodów dostępnych w sprzedaży na terenie UE.

Czarne skrzynki w samochodach. Nowy obowiązek w przypadku nowych fabrycznie samochodów już od 6 lipca. Ma to być swoista inwigilacja?

Jeśli dojdzie do kolizji czy wypadku, w czarnej skrzynce zostaną zapisane wszystkie istotne dane dotyczące zdarzenia. Montaż czarnych skrzynek ma być batem na kierowców, którzy posiadają tendencję do wykonywania niebezpiecznych dla siebie i innych uczestników ruchu manewrów i w ten sposób ograniczyć zagrażające życiu zdarzenia.

Czarna skrzynka nie będzie odnotowywać jednak wszystkich zdarzeń, a tylko te około 5 sekund przed dużym przeciążeniem, które urządzenie potraktuje jako kolizję lub wypadek. Aby odczytać dane potrzebna będzie specjalna technologia dostępna tylko służbom. Nie będzie można rejestrować dźwięku ani obrazu w samym samochodzie.

Niestety, montaż czarnych skrzynek najpewniej wpłynie na ceny nowych aut. Rejestrator ma kosztować około 400 złotych, do tego dochodzi kwestia montażu.

Jak informował portal "Życie News": NIEWIELE OSÓB WIE O TYM, JAK MIESZKA MACIEJ KURZAJEWSKI. DZIENNIKARZ MA BARDZO WYSUBLIMOWANY GUST. WNĘTRZA DOMU ODDAJĄ JEGO BARDZO AKTYWNY TRYB ŻYCIA

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA NIEMIRSKA OBCHODZI URODZINY. GWIAZDA „CZTERECH PANCERNYCH I PSA” BYŁA NIEGDYŚ W CENTRUM SKANDALU. PRZYJĘŁA OŚWIADCZYNY ŻONATEGO MĘŻCZYZNY

Portal "Życie News" pisał również: MĄŻ MARIANNY SCHREIBER JEST JUŻ PO JEDNYM ROZWODZIE. NIESPODZIEWANE DONIESIENIA O ZNANYM POLITYKU PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. MODELKA KOMENTUJE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NOWOŚCI W ŻYCIU ZAWODOWYM ANNY KALCZYŃSKIEJ. GRUCHNĘŁA WIEŚĆ O TYM, ŻE DZIENNIKARKA MA ZAMIAR ROZSTAĆ SIĘ Z TVN. TAJEMNICZE WYZNANIE GWIAZDY „DDTVN”