Jak przypomina portal "O2", słowa papieża Franciszka odnoszące się do rosyjskiej agresji na Ukrainę wywołują niemałe oburzenie wśród wielu wiernych. Niestety najnowsze oświadczenie wydane przez głowę Kościoła Katolickiego nie poprawi sytuacji. Co dokładnie postanowił papież?

Słowa papieża wywołały oburzenie

Wielu osobom zachowanie papieża Franciszka w kontekście wojny na Ukrainie mocno się nie podoba. W jednym z ostatnich wywiadów Ojciec Święty powtórzył, że decyzja o rosyjskiej agresja na Ukrainę mogła być wynikiem działań podejmowanych przez NATO. Zdaniem głowy kościoła, w przypadku wojny na Ukrainie musimy "odejść od utartego modelu Czerwonego Kapturka".

Zdaniem papieża Franciszka w tym konflikcie nie ma dobrego Czerwonego Kapturka i złego wilka, pojawia się za to szereg powiązanych ze sobą elementów w wymiarze globalnym. Ojciec Święty podkreślił, że Ukraińcy toczą heroiczną walkę, ale rozpatrywanie wszystkiego zero jedynkowo jest ogromnym błędem.

Papież Franciszek/ YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/ YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/ YouTube @Dla Ciekawskich

Papież dodał, że odbył trwającą 40 minut rozmowę z patriarchą Cyrylem I, który miał mu przedstawić przyczyny, dla których Rosja zdecydowała się zaatakować sąsiedni kraj. Franciszek zdradził również, że planuje spotkach się z rosyjskim duchownym, który jawnie popira wojnę. Do spotkania ma dojść we wrześniu w Kazachstanie.

Reakcje na słowa papieża Franciszka

Słowa i postępowanie papieża Franciszka w kontekście wojny na Ukrainie, bulwersuje opinię publiczną. Swojego oburzenia nie kryje między innymi dziennikarz Tomasz Terlikowski, który wytyka ojcu świętemu, że w dalszym ciągu brnie w retorykę obwiniającą NATO za atak Rosji na niepodległy i suwerenny kraj.

Robert Biedroń stwierdził, że papieża dzieli ledwie krok od określenia wojny terminem "operacja specjalna".

Papież Franciszek/YouTube @Netflix Polska
Papież Franciszek/YouTube @Netflix Polska
Papież Franciszek/YouTube @Netflix Polska

A wy, jak oceniacie zachowanie Franciszka?

To też może cię zainteresować: Pilny apel policji. Zaginął 17-letni Szymon. Wyznaczono nagrodę za pomocne w odnalezieniu chłopca informacje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski podzielił się przykrymi doświadczeniami. Opisał, jak funkcjonują placówki opiekuńcze w naszym kraju

O tym się mówi: GUS podał szczegółowe dane dotyczące inflacji w maju 2022 roku. Ceny mocno poszły w górę. Co podrożało najbardziej