Jak przypomina portal "Super Express", w ostatnich dniach cała Polska żyje sprawą Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie, prowadzonego przez siostry prezentki, w którym miało dochodzić do znęcania się nad dziećmi niepełnosprawnymi. Temat ten poruszyła we wtorkowej "Debacie dnia" Agnieszka Gozdyra. Jednym z jej gości był Michał Wiśniewski, który jako młody człowiek przebywał w kilku domach dziecka. Piosenkarz opowiedział, czego doświadczył w tych placówkach.

Trudne doświadczenia Michała Wiśniewskiego

Michał Wiśniewski ma za sobą trudne dzieciństwo. Patologiczna rodzina, a potem dorastanie w kolejnych domach dziecka i rodzinach zastępczych odcisnęły na nim piętno. W "Debacie dnia" wyznał, że był bity i poniewierany. Znosił to przez 6. lat, po których zdecydował się po prostu na ucieczkę, aby wyrwać się z tego piekła.

Michał Wiśniewski/YouTube @Jastrząb Post
Michał Wiśniewski/YouTube @Jastrząb Post
Michał Wiśniewski/YouTube @Jastrząb Post

Dodał, że dzieci przebywające w DPS w podkrakowskim Jordanowie ze względu na swoją niepełnosprawność nie mają możliwości uciec przed swoimi oprawcami. Wiśniewski podkreślił, że w tej sprawie duża wina spoczywa na społeczności lokalnej, która z pewnością była świadoma tego, co dzieje się w ośrodku prowadzonym przez siostry prezentki.

Wokalista dodał, że wiele osób uważa, że jeśli coś jest prowadzone przez przedstawicieli kościoła, to nie ma prawa tam nic złego się dziać. Niestety tak nie jest, bo patologiczne zachowania mogą pojawiać się wszędzie tam, gdzie są ludzie, a przecież siostry zakonne są niczym więcej, jak tylko ludźmi.

Michał Wiśniewski/YouTube @Jastrząb Post
Michał Wiśniewski/YouTube @Jastrząb Post
Michał Wiśniewski/YouTube @Jastrząb Post

Warto przypomnieć, że o dorastaniu w domu dziecka prowadzonym przez prezentki obszernie mówiła Kora. Niestety jej relacja pokrywa się z dramatycznymi doniesieniami, z jakimi mamy do czynienia obecnie. Wiele wskazuje na to, że od 60 lat, sytuacja nie uległa specjalnej poprawie.

Zgadzacie się z Michałem Wiśniewskim?

To też może cię zainteresować: Kamil Sipowicz ujawnia co Kora przeżyła w ośrodku w Jordanowie. Potwierdza to doniesienia o skandalicznym traktowaniu wychowanków przez zakonnice

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Astrologia wyznaczyła najlepiej dobrane pary. Jakie znaki zodiaku pasują do siebie najbardziej

O tym się mówi: Pojawiło się sprawozdanie finansowe Beaty Szydło. Kwoty, jakie zarabia polityczka mogą przyprawić o zawrót głowy