Skandal w DPS w Jordanowie wstrząsnął Polską choć o zaniedbaniach było wiadomo już od dłuższego czasu. Już wiele lat temu Kora wspominała swój pobyt w ośrodku opisując go jako kompletnie destrukcyjny.

Portal „Interia” poinformował, że więcej na ten temat ujawnił teraz jej wieloletni partner Kamil Sipowicz.

„Tylko dlatego, że miała silną osobowość, to przetworzyła te wszystkie traumy na sztukę. W jednej z piosenek śpiewa "byłam numerem między numerami". W Jordanowie Kora była "ósemką" i piętno bycia numerem towarzyszyło jej przez całe życie” – powiedział mąż artystki.

Kora trafiła do placówki w Jordanowie prowadzonej przez siostry prezentki gdy miała zaledwie cztery latka i spędziła tam pięć lat. W tym czasie znęcano się nad nią fizycznie i psychicznie. Nie mogła widywać się nawet ze swoją straszą siostrą, która również tam przebywała.

Jak wspominała po latach, dzieci były bite, molestowane i straszone historiami o morderstwach i trupach. Do tego panowała atmosfera pełna strachu i poniżania.

Śledztwo

Za czasów Kory, ośrodek był jeszcze pod sztandarem Caritasu. Później został przekształcony w Dom Pomocy Społecznej ale jak widać metody sióstr zakonnych wcale nie uległy zmianie.

Sprawą znęcania się nad podopiecznymi zajmuje się już prokuratura. Według reportażu „Wirtualnej Polski”, dzieci miały być tam trzymane w klatach, przywiązywane do łóżek i bite.

Władze już zapowiedziały podjęcie odpowiednich kroków.

Znęcanie się w DPS / Wirtualna Polska
Znęcanie się w DPS / Wirtualna Polska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Nagranie z Władimirem Putinem obiegło media. Wróciły spekulacje na temat stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy

Jak informował portal „życie.news”: Andrzej Duda nie ma wątpliwości. Polska musi zrobić wszystko, aby w polskich miastach nie powtórzyła się historia z ukraińskiej Buczy

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Wkrótce ruszy kolejna edycja „Tańca z Gwiazdami”! Do publicznej wiadomości trafiło nazwisko pierwszego uczestnika nowej odsłony programu. Kto nim jest

Sprawdź również ten artykuł: IMGW zdradza, jakiej aury należy spodziewać się w najbliższych dniach. "Ten tydzień to pogodowy rollercoaster"