Jak informuje serwis Interia, Dmitrij Pieskow, czyli znany doskonale zachodnim mediom rzecznik Kremla postanowił po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni udzielić obszernej wypowiedzi dla rosyjskiej państwowej agencji RIA Novosti. Jego słowa przytacza natomiast Reuters.

Dowiedzieliśmy się po raz kolejny, co ma być faktycznym celem prowadzonej od końca lutego „operacji militarnej”, jak nazywają inwazję na Ukrainę Rosjanie.

Okazuje się, że Pieskow nie zmienił zdania, którym zasila rosyjską propagandę od samego początku agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Po raz kolejny przekonuje, że podstawowym celem „specjalnej operacji wojskowej” ma być pomoc w ochronie republik ludowych na wschodzie Ukrainy – Ługańskiej i Donieckiej.

Rosja jest jedynym krajem na świecie, które uznaje te separatystyczne rejony za odrębne państwa.

Dmitrij Pieskow w mocnych słowach o celu inwazji Rosji na Ukrainę. Czy Doniecka i Ługańska Republika Ludowa wyjdą całkowicie spod kontroli Kijowa?

Moskwa mówi wprost o tym, że działania wojskowe na terenie Ukrainy to „specjalna operacja militarna”, które celem jest demilitaryzacja Ukrainy i usunięcie faszyzmu z tego kraju.

Władze Ukrainy przekonują jednak, że oskarżenia o faszyzm są całkowicie wyssane z palca, a to, co robi Rosja na terenie naszego wschodniego sąsiada to wyłącznie akt agresji, który przerodził się w wojnę między dwoma państwami.

Dmitrij Pieskow/YouTube @BBC News

Jak informował portal "Życie News": OKROPNY PLAN WŁADIMIRA PUTINA. PRZYWÓDCA ROSJI DĄŻY DO ZAGŁODZENIA MILIONÓW OSÓB A AZJI I AFRYCE. KONTROLA NAD ZBOŻEM MOŻE ZMIENIĆ LOSY EUROPY

Przypomnij sobie: LAWENDA NIE TYLKO NA MOLE. SYTUACJI I MIEJSC, W KTÓRYM MOŻEMY JĄ WYKORZYSTAĆ SĄ DZIESIĄTKI, TO WSZECHSTRONNA ROŚLINA O MAGICZNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

Portal "Życie News" pisał również: ZNAKI ZODIAKU POTRAFIĄ W BEZPOŚREDNI SPOSÓB KSZTAŁTOWAĆ NASZ CHARAKTER. CZAS, W KTÓRYM PRZYSZLIŚMY NA ŚWIAT MA KLUCZOWE ZNACZENIE DLA NASZEGO ŻYCIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PROGRAM KUBY WOJEWÓDZKIEGO ZOSTAŁ ZAWIESZONY. CZY TO KONSEKWENCJE AFERY Z UDZIAŁEM RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO I JEGO SKANDALICZNYCH SŁÓW. CO BĘDZIE DALEJ