Jak informuje serwis „Super Express”, po rozwinięciu się afery związanej z Domem Pomocy Społecznej w Jordanowie w powiecie suskim w Małopolsce do stawianych przez mediów zarzutów postanowiła odnieść się przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Prezentek, które administrują ośrodkiem. Siostra Anna Telus postanowiła wydać specjalne oświadczenia po tym, jak na łamach Wirtualnej Polski pojawił się reporter dotyczący DPS w Jordanowie.

Zakonnica deklaruje, że ma zamiar wyjaśnić sprawę i jest skłonna do współpracy z organami świeckimi w celu ustalenia faktów. W rozmowie z serwisem Onet padły jednak ostre słowa. Zakonnica przekonuje w wywiadzie, że zgromadzenie jest ofiarą zemsty ze strony wyrzuconego z pracy pracownika. Przełożona odniosła siuę również do medialnych doniesień, przekonując, że to „nagonka na zakon”. Kto ma rację?

Co dzieje się w DPS w Jordanowie? Wirtualna Polska donosi o poważnych przestępstwach i wykroczeniach. Głos zabrała przełożona generalna zakonnic administrujących ośrodkiem

Jak informowali dziennikarze w reportażu Wirtualnej Polski, w DPS miała mieć miejsce przemoc fizyczna i psychiczna wobec pensjonariuszy, Szczególnie dotkliwe miano się obchodzić z dziećmi z niepełnosprawnościami – miało miejsce bicie, poniżanie i unieruchamiane wbrew swojej woli. Do sprawy odniosła się przełożona zakonnic, Anna Telus. Przekonuje, że zgromadzenie podjęło współpracę z organami państwowymi i prokuraturą. Siostry, które otrzymały już zarzuty ze strony śledczych trafiły do innych ośrodków za decyzją matki przełożonej. Kolejne decyzje mają być zależne od tego, co ustalą śledczy w dalszym postępowaniu.

Jednak w rozmowie z Onetem przełożona zakonnic przekonuje, że to, co przedstawili dziennikarze WP to bzdury, a cała historia jest zemstą byłego pracownika ośrodka. Zakonnice miały paść ofiarą w ten sposób, a dziennikarze dodatkowo rozdmuchali całą sytuację. Sytuacja miała zostać „wyolbrzymiona”.

- My pomagaliśmy i dalej pomagamy dzieciom, a nie się nad nimi znęcamy. To nie jest żaden "dom grozy", jak to zostało przedstawione. Dziennikarze przypuścili na nas nagonkę […], wyrządzili nam krzywdę – przekonuje Anna Telus.

Jak informował portal "Życie News": MEGHAN MARKLE POSTAWIŁA NA SZCZEROŚĆ W KWESTII SWOICH DZIECI. ŻONA KSIĘCIA HARRY’EGO W OTWARTY SPOSÓB O ARCHIM I LILIBET. ZDRADZIŁA ICH UROCZY SEKRET

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE OSZCZĘDZA SWOICH SYMPATYKÓW. JASNOWIDZ POWTÓRNIE ZDRADZIŁ NAPRAWDĘ PORAŻAJĄCĄ WIZJĘ. KOLEJNE TYGODNIE BĘDĄ NIESAMOWICIE TRUDNE

Portal "Życie News" pisał również: PROGNOZY SYNOPTYKÓW NIE SĄ DOBRE! METEOROLODZY PRZEKONUJĄ, ŻE CZEKAJĄ NAS TRUDNE DNI. NAD NASZ KRAJ NADCIĄGA BARDZO SILNE POWIETRZE ZNAD GRENLANDII

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WPIS MAŁGORZATY OHME O ODCHODZĄCYM EDWARDZIE MISZCZAKU JEST KOMPLETNIE NIE NA MIEJSCU WEDŁUG INTERNAUTÓW. KOLEJNA WPADKA PROWADZĄCEJ „DZIEŃ DOBRY TVN”