Portal „Super Express” podaje, że pogoda w poniedziałek 13 czerwca będzie mocno rozczarowująca, a nawet niebezpieczna.

Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiaj dominować będzie deszcz, silny wiatr, burze, a lokalnie nawet grad.

Pogoda w poniedziałek

Aktualna prognoza pogody wskazuje na duże zachmurzenie, które przyniesie w większości Polski opady deszczu. W centralnej i wschodniej Polsce maja wystąpić silne burze i lokalnie może spaść też grad.

„Wysokość opadów podczas burz na północnym zachodzie i zachodzie kraju przeważnie do 15 mm, na pozostałym obszarze do 30 mm, lokalnie, zwłaszcza na północnym wschodzie, do 40 mm” – podaje IMGW.

Również temperatury będą się dosyć mocno różnić w różnych częściach kraju. Na północnym zachodzie termometry pokażą maksymalnie 18 stopni, w centrum do 22, a na południowym wschodzie będzie można liczyć już nawet na 27 stopni Celsjusza.

Wiatr ma być w ciągu dnia umiarkowany, a podczas burz bardzo porywisty. Może osiągnąć nawet 110 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega by zachować szczególną ostrożność.

Noc 13/14.06.

W nocy też może być niepokojenie zwłaszcza w północnej i wschodniej części kraju. Nadal przewiduje się burze i opady choć stopniowo zanikające. We wtorek większości kraju znowu będzie słonecznie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Czy członkowie Kukiz’15 wystartują z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w wyborach. Prezes Jarosław Kaczyński skomentował właśnie te doniesienia

Jak informował portal „życie.news”: Jarosław Kaczyński reaguje na wypowiedź Donalda Tuska. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie przebierał w słowach. Porównał to do rosyjskiej propagandy

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Anna Lewandowska zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące opieki nad dziećmi. Przyznała, co wzbudza w niej poczucie winy

Sprawdź również ten artykuł: Okropny plan Władimira Putina. Przywódca Rosji dąży do zagłodzenia milionów osób a Azji i Afryce. Kontrola nad zbożem może zmienić losy Europy