Według informacji przekazanych przez portal o2, dziś Sejm przyjął ustawę na temat czternastej emerytury. Ostatnim krokiem w celu całkowitego zatwierdzenia ustawy jest złożenie podpisu przez prezydenta Andrzeja Dudę.

To koniec batalii o czternaste emerytury. Ostatni podpis zatwierdzi ustawę w tej sprawie

Warto przypomnieć, że czternasta emerytura wypłacana będzie w wysokości równej najniższej obecnej emeryturze. Oznacza to, że będzie ona wynosić 1338, 44 zł. Taką kwotę otrzymają emeryci, których dochód nie przekracza 2900 zł.

Jeśli natomiast emeryci lub renciści zarabiają więcej niż 2900 złotych, to czternastka zostanie pomniejszona o odpowiednią kwotę.

Kilka milionów Polaków czeka na pomoc od rządu!

Szacunkowo zakłada się, że 7,7 miliona świadczeniobiorców otrzyma czternastkę w najwyższej maksymalnej kwocie. Łącznie dodatkowe świadczenie otrzyma 9 milionów Polaków. Jak zatem widać, dość spora część społeczeństwa otrzyma ponowne wsparcie od rządu.

Seniorzy otrzymają dodatkowy zastrzyk gotówki już za kilka miesięcy. Według najnowszych doniesień wypłaty czternastej emerytury mają rozpocząć się 25 sierpnia i potrwają aż do 20 września 2022 roku.

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach takie wsparcie finansowe jest niezwykle pomocne dla seniorów. Pozostaje jednak pytanie czy jest wystarczające, biorąc pod uwagę aktualne podwyżki.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA POKAZUJĄC STARE ZDJĘCIE MAMY. RZADKO MOŻNA ZOBACZYĆ BYŁĄ PIERWSZĄ DAMĘ W TAKIM NIEZOBOWĄZUJACYM WYDANIU

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: NAJNOWSZY PROJEKT RZĄDU WYWOŁUJE MIESZANE REAKCJE POLAKÓW. CHODZI O EMERYTURY OBYWATELI. PARTIA RZĄDZĄCA MA ZAMIAR PRZEŚWIETLIĆ KONTA MILIONÓW OSÓB

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: SENIORZY MOGĄ LICZYĆ NA DODATKOWE WSPARCIE FINANSOWE. KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z PIENIĘDZY