Jak podaje portal "Wirtualna Polska", papież Franciszek zwracając się do wiernych w sobotniej wideokonferencji wskazał, że to historia osądzi przywódców i wskaże, czy działali oni na rzecz pokoju. Dodał, że w toczącej się na Ukrainie wojnie, chrześcijanin staje przeciwko chrześcijanowi. Jakie jeszcze słowa padły z ust Ojca Świętego?

Przesłanie papieża Franciszka

W sobotni wieczór papież Franciszek przekazał swoje przesłanie dla Międzynarodowej Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, która odbywała czuwanie przed przypadającym w niedzięlę Świętem Zesłania Ducha Świętego. W nagraniu Ojciec Święty wskazał, że pokój powinien zaczynać się od nas. Wystarczy przebaczyć komuś bliskiemu, kto nas zranił.

Papież Franciszek/YouTube @TV Trwam
Papież Franciszek/YouTube @TV Trwam
Papież Franciszek/YouTube @TV Trwam

Franciszek podkreślił, że działania przywódców państw zostaną osądzone przez historię, która zdecyduje, czy wlaczyli oni na rzecz pokoju, czy też nie. O pokój może zadbać każdy z nas, poprzez to, jak zachowuje się każdy z nas, każdego dnia. Zdaniem papieża, szerząc miłość w naszym najbliższym otoczeniu, możemy przełamać nienawiść.

Dodał, że ucząc nasze dzieci miłości i pokoju, możemy sprawić, że następne pokolenia będą żyły w pokoju. Franciszek odniósł się także do wojny toczącej się na Ukrainie. Przypomniał, że stają w niej na przeciw siebie chrześcijanie.

Warto przypomnieć, że papież Franciszek jest krytykowany przez wiele osób za brak jednoznacznego wskazania, że w wojnie na Ukrainie to Rosja jest agresorem. Wypowiedzi Ojca Świętego dotyczące działań zbrojnych u naszych wschodnich sąsiadów, nie raz odbiły się w mediach społecznościowych potężnym echem.

Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich

W jednej z nich papież stwierdził, że Rosja została sprowokowana "szczekającym pod jej drzwiami NATO". W innej stwierdził, że wszyscy jesteśmy winni wojny na Ukrainie. Za te wypowiedzi Franciszka spotkała ogromna krytyka.

Myślicie, że najnowsza wypowiedź papieża też spotka się z tak ostrą krytyką?

To też może cię zainteresować: Zdjęcie ważnego polityka Prawa i Sprawiedliwości wywołało w sieci burzę. Stanisław Karczewski zapozował na stacji benzynowej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński i Donald Tusk ruszają w konkury o elektorat. Jaki efekt osiągną

O tym się mówi: XV Święto Dziękczynienia celebrowane w Warszawie. Relikwie obiektem kultu