Nosząc frazę "Dziękujemy za błogosławionych Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką" zaplanowane jest na dziś piętnaste wydanie Święta Dziękczynienia.

Tym razem w Warszawie

Obchody inauguruje pochód z relikwiami błogosławionych, jaka o 7.40 wylega sprzed archikatedry warszawskiej. Zakończy ją w około 12:00 msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiana przez kardynała Kazimierz Nycza.

Metropolita warszawski akcentuje, że obchody Święta Dziękczynienia mają w tym roku wyjątkowy format, albowiem do panteonu świętych i błogosławionych dodane zostają relikwie kardynała Stefana Wyszyńskiego należącego u boku Jana Pawła II do grona najwspanialszych Polaków XX wieku.

Jak podkreślił kardynał Kazimierz Nycz, wyrażamy wdzięczność w formie szczególnej za beatyfikacje Prymasa Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej, która miała miejsce 12 września ubiegłego roku.

Kustosz Świątyni Opatrzności Bożej ksiądz Tadeusz Aleksandrowicz przyznaje, że sacrum kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej otoczono w murach świątyni niestandardowym kultem. Dlatego też pielgrzymi robią sobie przystanek przy relikwiach, aby przez chwilę oddawać się modlitwie.

O tym się mówi: Kontrowersyjne słowa Lecha Wałęsy. Polityk chce rozwiązania i ponownego stworzenia Unii Europejskiej. Wykluczył z niej dwa państwa

Zerknij: Rosyjscy generałowie knują plany przeciwko Putinowi. Czy to koniec jego panowania. Wypowiedź eksperta budzi zaskoczenie