Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Stanisław Karczewski był jednym z polityków, którzy brali udział w sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w podwarszawskich Markach. Wracając z wydarzenia były marszałek Senatu zatrzymał się na stacji paliw i zapozował do zdjęcia, które później pojawiło się w mediach społecznościowych. Fotografia wywołała w sieci prawdziwą burzę. O co dokładnie poszło?

Stanisław Karczewski na stacji benzynowej

Stanisław Karczewski zatrzymał się na stacji beznzynowej należącej do państwowego koncernu, który zarządzany jest przez Daniela Obajtka. Były marszałek zapozował z kubkiem kupionej na stacji kawy. Na zdjęciu wyeksponowano logo Orlenu, choć próżno na fotografii szukać cen paliwa.

Trudno się temu dziwić, zważywszy na cena 95 przebiła na wielu stacjach psychologiczną barierę 8 zł za litr. Niestety analitycy wskazują, że i do tej ceny nie ma się co przyzwyczajać, bo już niebawem na dystrybutorach mogą pojawić się znacznie wyższe wartości. Nic dziwnego, że zdjęcie wywołało w sieci niemały poruszenie i odbiło się szerokim echem.

Jedną z osób, które postanowiły skomentować zdjęcie, był były polityk PiS-u i politolog Marek Migalski. "Sztuka kadrowania. Szacunek" - napisał Migalski z dużą dozą ironii. Znacznie ostrzej zareagowali inni internauci.

"Co się tak pylonów boicie pokazywać towarzysze ? Po ile tam u Was paliwo, suweren pyta?" - czytamy w jednym z wpisów nawiązujących do zdjęcia marszałka Karczewskiego. Do postu dołączone jest zdjęcie, na których widać cenę 8,19 za litr 95.

To nie pierwsza wizerunkowa wpadka Stanisława Karczewskiego. W jednym z wywiadów radiowych polityk PiS-u stwierdził, że raty jego kredytów nie wzrosły tak znacząco, bo jest w "dobrym banku". Dodał, że w przypadku jego znajomego, doszło nawet do omyłkowego podniesienia wysokości raty.

Co sądzicie o zdjęciu zamieszczonym przez byłego marszałka Stanisława Karczewskiego?

To też może cię zainteresować: Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówi o pomocy walczącej Ukrainie. Kaczyński nie ma wątpliwości, to nasz polityczny i moralny obowiązek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński mówi o rekordowych sumach przeznaczonych na obronność. Co jeszcze powiedział prezes PiS-u na sobotniej konwencji

O tym się mówi: Rosyjskie siły zbrojne odmawiają walki na Ukrainie. Doświadczenia z linii frontu opisali prawnikom