Jak podaje portal "Polskie Radio 24", w trakcie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, prezes Kaczyński mówił między innymi o wydatkach związanych z obronnością kraju. Polityk wskazywał, że nakłady finansowe przewidziane na obronność wzrosły o około 70 procent. W bieżącym roku na ten cel przeznaczono kwotę 57 mld złotych. W przyszłym roku suma ta, ma wzrosnąć do 96 mld zł.

Wzrost wydatków na obronność

Jarosław Kaczyński w trakcie sobotniej konwencji podkreślił, że polski rząd wyciąga wnioski z sytuacji, jaka panuje poza granicami naszego kraju. Szczególne znaczenie w tym zakresie ma trwająca od przeszło stu dni wojna na Ukrainie, a także imperialistyczne zapędy Federacji Rosyjskiej i stojącego na jej czele Władimira Putina.

Ze słów Jarosława Kaczyńskiego wynika, że tylko w tym roku, suma przeznaczona na obronność w naszym kraju wzrosła o blisko 70 proc. W tym roku na ten cel przeznaczono 57 mld złotych. W przyszłym roku kwota ta ma być jeszcze wyższa - wynosić ma 96 mld zł.

Prezes PiS wskazał również, że niemal podwojona została kwota wydawana na służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wzrost ten obejmuje również program modernizacji służb mundurowych.

Bez zaskoczeń

Sobotnia konwencja PiS-u, wbrew przypuszczniom, nie przyniosła żadnej rewolucji. Wbrew pojawiającym się w mediach spekulacjom, nie zapowiedziano zmian w programie "Rodzina 500 plus".

Jarosław Kaczyński dużo miejsca poświęcił temu, co jego ugrupowaniu udało się osiągnąć w ostatnich latach, nie wybiegając znacząco w przyszłość. Nie zabrakło za to krytyki pod adresem ugrupowań opozycyjnych.

Konwencja PiS-u/YouTube @Janusz Jaskółka
Konwencja PiS-u/YouTube @Janusz Jaskółka
Konwencja PiS-u/YouTube @Janusz Jaskółka

Mówiąc o inflacji, prezes PiS stwierdził, że nie jest w stanie powiedzieć, kiedy przestanie być problemem. Dodał, że nie wiedzą tego "nawet nobliści".

Co sądzicie o słowach Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński i Donald Tusk ruszają w konkury o elektorat. Jaki efekt osiągną

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marlena Maląg zachęca Polaków do zakładania i powiększania rodzin. Wymienia, co młodym rodzicom oferuje rząd

O tym się mówi: Kontrowersyjne słowa Lecha Wałęsy. Polityk chce rozwiązania i ponownego stworzenia Unii Europejskiej. Wykluczył z niej dwa państwa