Jak podaje portal "Polskie Radio 24", w sobotę 4 czerwca w Markach pod Warszawą odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Choć wiele osób spodziewało się zapowiedzi działań na przyszłość, politycy obozu władzy skoncentrowali się na omawianiu programów, jakie zostały wprowadzone w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy. Głos po konwencji zabrała między innymi szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg. Co powiedziała?

Marlena Maląg o programach społecznych

W rozmowie z TVP, szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg przypomniała o programach społecznych wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Wymieniła tu sztandarowe świadczenie wychowawcze wypłacane w ramach programu "Rodzina 500 plus", czy programy "Mama 4 plus" i "Dobry start".

Program Rodzina 500 plus/YouTube @Jeden z Wielu
Program Rodzina 500 plus/YouTube @Jeden z Wielu
Program Rodzina 500 plus/YouTube @Jeden z Wielu

Niedawno wszedł w życie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, w ramach którego rodzicom na drugie lub kolejne dziecko pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia wypłacana jest kwota 12 tysięcy złotych. Z wyliczeń minister Maląg wynika, że państwo wspiera rodziców łączną kwotą 120 tysięcy złotych. Pieniądze te wypłacane są od urodzenia do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.

Zdaniem Marleny Maląg, rząd prowadzi spójną politykę prorodzinną, co stanowi zachęte dla Polaków do zakładania rodzin i ich powiększania.

Nie tylko dla rodziców

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniała, że nie tylko rodzice i rodziny mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa. Dowodem na to są programy wspierające najstarszych Polaków. Marlena Maląg przywołała tu wypłacaną co roku 13. emeryturę i dodatkowe 14. świadczenie, które trafiło do seniorów rok temu i przewidziane jest też na ten rok.

Marlena Maląg/YouTube @Kancelaria Premiera
Marlena Maląg/YouTube @Kancelaria Premiera
Marlena Maląg/YouTube @Kancelaria Premiera

Zgadzacie się z opinią minister Maląg?

To też może cię zainteresować: Kontrowersyjne słowa Lecha Wałęsy. Polityk chce rozwiązania i ponownego stworzenia Unii Europejskiej. Wykluczył z niej dwa państwa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rosyjskie siły zbrojne odmawiają walki na Ukrainie. Doświadczenia z linii frontu opisali prawnikom

O tym się mówi: XV Święto Dziękczynienia celebrowane w Warszawie. Relikwie obiektem kultu