Przewodzący Platformie Obywatelskiej Donald Tusk, w nadchodzącym czasie powtórnie wyrusza w Polskę. Poniedziałkowe odwiedziny na Dolnym Śląsku zakomunikował w wywiadzie z mediami przedstawiciel Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Donald Tusk śmieje się z Jarosława Kaczyńskiego, że ogłosił liczne podróże po Polsce, nie znając cen benzyny

Poza szefem Platformy Obywatelskiej ruchliwi mieli się zrobić również pozostali przedstawiciele PO i Koalicji Obywatelskiej.

Co więcej, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, oświadczył 4 czerwca w sobotę w trakcie konwencji własnej partii, że zarządza "wielką mobilizację" przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy.

Mateusz Morawiecki wziął sobie te słowa do serca i jeszcze w sobotę znalazł się z wizytą w Małopolsce. Według doniesień Super Expressu, w przyszłym tygodniu Jarosław Kaczyński osobiście da przykład koleżankom i kolegom, ruszając w trasę po Polsce.

Według Jana Grabca, działania Jarosława Kaczyńskiego mają związek z rywalizacją z Donaldem Tuskiem, który opuścił tym razem polityczny padok szybciej - Przypomnę też, że kilkanaście dni temu na posiedzeniu klubu KO ogłosiliśmy plan tysiąca spotkań, które mają się odbyć jeszcze w czerwcu. Bez wątpienia jest to pójście śladami opozycji. [...].

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Kontrowersyjne słowa Lecha Wałęsy. Polityk chce rozwiązania i ponownego stworzenia Unii Europejskiej. Wykluczył z niej dwa państwa

Zerknij: Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na partyjnej konwencji nie spodobało się masie osób. Wielu ekspertów nie zostawiło na prezesie PiS suchej nitki