Jak podaje portal "Radio Zet", Donald Tusk jest zdania, że perspektywa konfliktu nuklearnego nigdy wcześniej nie była tak realna, jak ma to miejsce obecnie. Zdaniem byłego premiera, III wojna światowa nie jest to już tylko problem natury teoretycznej, ale coś, co może stać się faktem. Co jeszcze powiedział lider Platformy Obywatelskiej w czasie kongresu Europejskiej Partii Ludowej?

Donald Tusk o trudnym położeniu świata

W trakcie swojego wystąpienia na kongresie EPP Donald Tusk przypomniał, że Ukraina broni się przed rosyjską agresją już od przeszło 90 dni. Zdaniem byłego premiera atak na naszych wschodnich sąsiadów stał się momentem, w którym stanęliśmy wobec perspektywy rozlania się konfliktu na cały świat.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

"(...) perspektywa trzeciej wojny światowej stała się upiornie realna, a groźba konfliktu nuklearnego to już nie tylko temat dyskusji teoretycznych" - powiedział Donald Tusk. Lider PO podkreślił, że obecna sytuacja jasno pokazuje, jakie wartości wyznają poszczególne kraje i reprezntujący ich politycy.

Zdaniem Donalda Tuska w obecnej sytuacji przywódcy nie powinni zastanawiać się nad tym, jak można pomóc Putinowi zachować twarz, ale jak ocalić przed zniszczeniem kolejne ukraińskie miasta, jak zapobiec gwałtom i grabierzom, a także zabijaniu cywilów i wywożeniu Ukraińców w głąb Rosji.

Donald Tusk podkreślił, że jedyne, co powinno w tym momencie zaprzątać naszą uwagę, to pomoc Ukrainie w wygraniu tego barbarzyńskiego konfliktu. Zaznaczył, że to przecież także nasza wojna.

Zgadzacie się z diagnozą przedstawioną przez Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk zabrał głos na temat wydarzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Lider PO nie ma wątpliwości, co do zagrożenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Oburzające ustalenia Najwyższej Izby Kontroli. Te dane ze szpitali bardzo niepokoją. O co chodzi

O tym się mówi: Czy to już naprawdę koniec „Świata według Kiepskich”. Nina Terentiew komentuje decyzję Polsatu. Co dalej z kultowym sitcomem oraz jego aktorami