Nikt nie ma chyba wątpliwości co do tego, że tak źle nie było na świecie już od wielu lat. Niestety, cała planeta nieprzerwanie zmaga się z poważnymi problemami.

Niezwykle trudny czas dla całego świata

Ostatnio głos na ten temat zabrał Donald Tusk. Polityk Platformy Obywatelskiej podczas swojego wystąpienia na kongresie Europejskiej Partii Ludowej zwrócił uwagę na sytuację na świecie, a także zaznaczył, że już dawno świat nie był tak blisko III wojny światowej.

Podczas wystąpienia Tusk zaznaczył, że od czasu kiedy został wybrany na przewodniczącego EPL, co miało miejsce w listopadzie 2019 roku, do dziś minęło dokładnie 900 dni. Niestety, przez te dni na świecie wydarzyło się niezwykle wiele tragicznych wydarzeń.

Polityk nie ma najlepszych wieści

Donald Tusk przypomniał, że dokładnie wtedy, kiedy został wybrany na wspomniane stanowisko, w Chinach rozpoczęła się pandemia COVID – 19. Przez kolejne miesiące doświadczyliśmy ogromnych pożarów w Australii, antyrasistowskich protestów w USA, szturmu na Capitol, największej znanej nam pandemii.

– A dziewięćdziesiąt dni temu nastąpiła inwazja Rosji na Ukrainę. Świat jest na krawędzi, perspektywa trzeciej wojny światowej stała się upiornie realna, a groźba konfliktu nuklearnego to już nie tylko temat dyskusji teoretycznych – mówił polityk podczas swojego wystąpienia.

Jak zaznaczył Donald Tusk, obecnie nie ma miejsca na niezgodę pomiędzy partnerami NATO. Naszym zadaniem jest mobilizacja i determinacja, aby pokonać Władimira Putina i ostudzić jego zapały. Zdaniem polityka tylko to może ustrzec nas przed katastrofą i zapewni Ukrainie wygraną, także w naszym imieniu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA POKAZUJĄC STARE ZDJĘCIE MAMY. RZADKO MOŻNA ZOBACZYĆ BYŁĄ PIERWSZĄ DAMĘ W TAKIM NIEZOBOWĄZUJACYM WYDANIU

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: NAJNOWSZY PROJEKT RZĄDU WYWOŁUJE MIESZANE REAKCJE POLAKÓW. CHODZI O EMERYTURY OBYWATELI. PARTIA RZĄDZĄCA MA ZAMIAR PRZEŚWIETLIĆ KONTA MILIONÓW OSÓB

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: SENIORZY MOGĄ LICZYĆ NA DODATKOWE WSPARCIE FINANSOWE. KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z PIENIĘDZY