Dzisiaj i jutro należy spodziewać się nienajlepszej pogody. Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, jest to sprawka niżu Kerstin, który obecnie przechodzi nad Polską i powoli kieruje się w stronę Finlandii.

Zanim jednak odejdzie, przez dwa dni będziemy mieli lekkie załamanie pogody z dynamicznymi zmianami. Momenty przejaśnień będą przeplatać się z mocnym zachmurzeniem, opadami deszczu, a nawet burzami.

Niż najmniej odczuje południowo-zachodnia Polska gdzie powinno być słonecznie. Pokropić lekko może jedynie najbliższej nocy.

Nieco gorzej będzie w pozostałych częściach kraju. Na południu termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia 21 stopni, między 18 a 20 w centrum.

Na północy będzie najchłodniej bo zaledwie 15 do 17 stopni. Wystąpią też tam burze z mocnymi ulewami, a nawet gradem.

Burza/YouTube @Greg Reely
Burza/YouTube @Greg Reely

Co dalej?

Na szczęście już w piątek po niżu nie będzie już żadnego śladu, a zastąpi go wyż, który przyniesie znaczącą poprawę pogody.

„W całej Polsce temperatura przekroczy 20 stopni wahając się od 20-22 na wschodzie do 23-25 na zachodzie” – podają prognozy.

Temperatura odczuwalna ze względu na słaby wiatr ma być znacznie wyższa więc na pewno będzie można się już wygrzać.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Świat czeka na to od wielu tygodni. Wiadomo, czy uda się doprowadzić do spotkania Putina z prezydentem Ukrainy. Rozmowa między politykami kluczowa

Jak informował portal „życie.news”: Czy to już naprawdę koniec „Świata według Kiepskich”. Nina Terentiew komentuje decyzję Polsatu. Co dalej z kultowym sitcomem oraz jego aktorami

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Wielkie zmiany w życiu Kasi Cichopek! Gwiazda zdradziła, że jest już gotowa na zupełnie nowy rozdział. Marcin Hakiel również ruszył ze swoim życiem

Sprawdź również ten artykuł: Wyborcy wskazali, kogo Prawo i Sprawiedliwość powinno wystawić w wyborach prezydenckich. Do tej pory nazwisko tego polityka nie padało. O kim mowa