Według informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska, dziś rozpoczyna się wizyta polityczki SPD, przewodniczącej Bundestagu - Bärbel Bas, która to gościć będzie w Warszawie. Niedawno, podczas jednego z wywiadów kobieta wypowiedziała zaskakujące słowa o Polsce.

Co dokładnie powiedziała polityczka?

To już nie pierwszy raz, kiedy niemieccy politycy przyznają, że popełnili błąd nie słuchając Polski na temat konieczności ograniczenia kontaktów i porozumień z Rosją. Niemcy od wielu lat są uzależnione zarówno gospodarczo, jak i ekonomicznie od Rosji.

- Zapewne byliśmy zbyt naiwni, wierząc, że jeśli będziemy ze sobą rozmawiać, współpracować gospodarczo, to wojna już nigdy się nie powtórzy – stwierdziła Bärbel Bas podczas wywiadu, którego udzieliła dla Rzeczpospolitej.

Mocne słowa na temat byłego kanclerza

Przyznała, że nikt z niemieckich polityków nie podszedł poważnie do ostrzeżeń, które napływały z Polski. Dodała także, że nie ma zamiaru oceniać byłej kanclerz Niemiec – Angeli Merkel i prowadzonej przez nią polityki. Dodała, że obecnie głównym celem Niemiec jest zbudowanie kontaktów i powiązań od nowa, z nowym spojrzeniem na panującą sytuację w Europie.

Bärbel Bas podczas wywiadu oceniła jednak zachowanie Gerharda Schrödera. Jak zaznaczyła polityczka, były kanclerz Niemiec stanowi obciążenie dla partii SPD i zdaniem kobiety takie zachowanie, kiedy to polityk nie potrafi dobrze ocenić swoich ostatnich poczynań, szkodzi zarówno partii, jak i jemu samemu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ