Prognoza pogody na sobotę 21 maja nie napawa optymizmem pomimo uprzednich pięknych dni. Słońce schować się ma za kłębami burzowych chmur, pojawić się mają przelotne opady deszczu, a silne podmuchy wiatru nie dość, że mocno uprzykrzą życie prawie wszystkim mieszkańcom naszego kraju, to w ogromnym stopniu zagrozić mogą zdrowiu i życiu ludzi i zwierząt.

Pilne ostrzeżenie objęło całą Polskę. Rządowe sms-y dotarły na miliony telefonów

Należy przypomnieć, że wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alerty I i II stopnia związane z wichurami należy wziąć poważnie i dokładnie zabezpieczyć wszelkie mienie, które może być porwane przez silny wiatr, oraz zwierzęta domowe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z silnym wiatrem. Zdecydowanie najgorzej będzie na Pomorzu, gdzie wichura może osiągać prędkość nawet do 100 km/h. Ostrzeżenia obowiązują od sobotniego (21 maja) poranka do godzin wieczornych.

Większość kraju może spodziewać się burz i porywistych podmuchów wiatru, lokalnie do 100 km/h.

O tym się mówi: Andrzej Duda podpisał ważną nowelizację ustawy. Co znalazło się w nowych regulacjach prawnych i kogo dotyczą przepisy

Zerknij: Wiemy, dlaczego storczyki nie kwitną i zrzucają liście. Oto sześć głównych błędów w pielęgnacji storczyków