Jak podaje portal "Goniec", prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą nowelizującą przepisy dotyczący pomocy Ukraińcom, których kraj został zaatakowany przez Rosję. Jakie dokładnie regulacje znalazły się w znowelizowanych przepisów.

Podpis prezydenta Dudy

W piątek 20 maja prezydent Andrzej Duda złożył swój podpis pod nowelizacją ustawy, która ma ułatwić niesienie pomocy Ukraińcom. W ustawie przewiduje się stworzenie systemu teleinformatcznego, który będzie ułatwiał kontakt pomiędzy pracodawcami i poszukającymi zatrudnienia obywatelami Ukrainy, którzy szukają w naszym kraju schronienia przed wojną.

W systemie mają zostać utworzone profile kandydatów, którzy chcą podjąć pracę w Polsce. Dzięki zastosowanym algorytmom możliwe będzie dostosowanie ofert pracy do kandydata. Ma on uwzględniać kwalifikacje posiadane przez osobę poszukającego pracy.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Prezydent.pl

Zgodnie z zapisami za funkcjonowanie systemu, jego wdrożenie, a także ochronę znajdujących się w nim danych będzie odpowiedzialny minister do spraw informatyzacji. On będzie też administratorem zawartych w systemie danych.

Jak będzie działał system?

W systemie poszukujący pracy Ukraińcy będą musieli utworzyć swój profil. Korzystanie z systemu będzie miało charakter w pełni dobrowolny. Każdy posiadacz konta w dowolnym momencie będzie miał możliwość zmienienia danych, a także usunięcia konta.

W trakcie tworzenia konta niezbędne będzie podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, daty urodzenia, wieku, płci, obywatelstwa, posiadanego wykształcenia, informacji o posiadanym doświadczeniu zawodowym, a także danych kontaktowych.

Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda
Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda
Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda

Szczegółowe informacje mają zostać podane do wiadomości publicznej później.

Co sądzicie o zaproponowanym rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Polsat SuperHit Festival 2022: Muniek Staszczyk zadedykował swojemu ojcu jedną z piosenek T. LOVE. To wyjątkowy moment dla wokalisty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Historia tego niezwykłego strażaka chwyta za serce. Uratowany w Charkowie pies pomaga w akcjach. Nadano mu wyjątkowe imię

O tym się mówi: Stan zdrowia Bogusława Lindy pogorszył się. Fani są zaniepokojeni wyglądem aktora