W trakcie widowiska planowane jest zawiadomienie o stworzeniu analogicznej grupy sowieckich pionierów, jak informują rosyjskie media.

Rosjanom marzy się odrodzenie ZSRR?

Jak donosi "O2", dzień utworzenia grupy pionierów bezustannie kojarzył się z partią komunistyczną, jednak tym razem 19 maja pierwszy wiceszef administracji prezydenckiej Siergiej Kirijenko zadecydował o przejęciu komunistów.

Formalnym realizatorem „Wielkiego Pikniku Szkolnego” ma być Rosyjski Ruch Uczniów, stworzony w 2015 roku dekretem prezydenckim „w celu udoskonalenia polityki państwa w zakresie wychowania młodego pokolenia”, a również „modelowania osobowości opartej na systemie wartości nieodłącznym w społeczeństwie rosyjskim”.

Jak donoszą media, wielu dorosłych tęskni za pionierskim krawatem, ogniskami i błyskawicami. Kreml spodziewa się, że rodzice i nauczyciele nie napotkają na opór. „Musimy wziąć to, co najzacniejsze z Ogólnounijnej Organizacji Pionierskiej. Miłość do Ojczyzny, szacunek dla kamratów, chęć bycia pierwszym i najlepszym, niesienia pomocy potrzebującym. Kto może być temu przeciwny?" - widnieje w prasie.

Prezydent Władimir Putin poparł 20 kwietnia inicjatywę stworzenia nowej ogólnorosyjskiej organizacji dziecięcej. Wezwał jednak do powstrzymania się od narzucania owej idei, aby pochodziła ona „od wewnątrz, z dołu”. „Wielki Piknik” 19 maja w Gostiny Dom winien stanowić prośbę „od środka, od dołu” – w wydarzeniu weźmie udział ponad 1000 dzieci z 85 regionów.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ivan Komarenko znowu w Polsce. Wiemy z kim odwiedził kawiarnię po wylądowaniu w Warszawie

Zerknij: Henryka Krzywonos zwraca się z prośbą do ministerstwa i Amerykanów. Chodzi o jej bezpieczeństwo