Książę William spotkał się z mało przychylną reakcją. Następca tronu został wygwizdany przez kibiców piłki nożnej. Wszystko miało miejsce w trakcie finału Pucharu Anglii, który odbywał się w niedzielę 14 maja na Wembley. Co dokładnie się tam stało?

Książę William cieszy się sympatią poddanych

Książę William zajmuje obecnie drugie miejsce w linii sukcesyjnej, zaraz po swoim ojcu, księciu Karolu. Jednak wielu sympatyków brytyjskiej monarchii jest zdania, że to właśnie William powinien objąć tron po śmierci królowej Elżbiety II. Sondaże wskazują, że to jego Brytyjczycy chętniej widzieliby w roli swojego króla.

Książę William uwielbia piłkę nożną i jest oddanym kibicem Aston Villa. Wielu nie ma pojęcia, że starszy syn Diany jest również prezesem związku piłkarskiego funkcjonującego w Anglii, a także Guernsey, Jersey i Wyspie Man (będące dependencjami Korony). Ostatnio, w ramach pełnionych przez siebie obowiązków, William pojawił się na finale Pucharu Anglii. Takiej rekacji ludzi raczej się nie spodziewał.

Książę William został wygwizdany

Do wygwizdania księcia Williama przez kibiców doszło w trakcie prezentacji drużyn występujących w finałowych zmaganiach. Gwizdy dały się słyszeć w trakcie śpiewania hymnu Zjednoczonego Królestwa "God Save The Queen", a także szkockiego hymnu chrześcijańskiego "Abide With Me".

Na wydarzenie praktycznie natychmiast zareagował spiker Izby Gmin, który stanowczo potępił zachowanie kibiców wobec księcia Williama. Dodał, że jest to szczególnie karygodne w roku jubileuszu królowej.

Nie wiadomo, co było przyczyną wygwizdania księcia Williama. Jak myślicie, jaki mógł być tego powód?

To też może cię zainteresować: Głośno o podróży Lecha Wałęsy po Stanach Zjednoczonych. Polski noblista został sfotografowany na ważnym wydarzeniu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ivan Komarenko znowu w Polsce. Wiemy z kim odwiedził kawiarnię po wylądowaniu w Warszawie

O tym się mówi: Władimir Putin zmienia plany. Według jednego z polskich generałów, kilka kolejnych tygodni może być nadzwyczajnie spokojnych