Dzisiaj w Polsce po pięknej pogodzie z ostatnich dni nie ma już śladu. Jak podaje portal „Super Express”, prognoza na wtorek pozostawia wiele do życzenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział, że dzień upłynie pod znakiem opadów deszczu, burz i silnego wiatru. Będzie także oczywiście nieco chłodniej.

Prognoza na wtorek 17 maja

W większości Polski zachmurzenie będzie umiarkowane. Jednak na południu może być duże w niektórych okresach dnia. Również tam są największe szansy na deszcz oraz burze. Powinni tam szczególnie uważać kierowcy ponieważ drogi mogą być dzisiaj śliskie.

We wtorek będzie także chłodniej w porównaniu do poniedziałku dlatego trzeba zaopatrzyć się w kurtki lub swetry.

„Temperatura maksymalna od 13 st. C na północnym wschodzie, 18 st. C w centrum, do 20 st. C na południowym zachodzie; najchłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej i w rejonach podgórskich Karpat 11 st. C , 12 st. C.” – podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W pierwszej części dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany. Silniejsze podmuch przyjdą w godzinach popołudniowych.

W nocy możemy napotkać przelotne i raczej dosyć ograniczone opady. Uważać trzeba w części północno-zachodniej kraju gdzie ze względu na zamglenia.

Co do temperatury, minimalna wyniesie od zera na wschodzie do około ośmiu na zachodzie. Trzeba liczyć się także z przymrozkami gruntowymi.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Zatrzymano dwóch nastolatków, którzy zastraszali swojego rówieśnika. Ich czyny są poniżej wszelkiej krytyki. Sprawą zajęła się policja i sąd rodzinny

Jak informował portal „życie.news”: Skandal na Eurowizji 2022 z udziałem Polski. Nasze jury miało dopuścić się manipulacji głosami. Skrytykowano też Idę Nowakowską za słowa o Ukrainie

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Barbara Kurdej-Szatan nic sobie nie robi z problemów z prawem i łamie kolejne przepisy. Aktorka jechała jak pirat drogowy. Przyłapali ją paparazzi

Sprawdź również ten artykuł: Marcin Prokop kontra internauci. Nieprzyjemna sytuacja pod wpisem gwiazdora TVN. Prezenter odpowiedział na sugestię w nieprzyjemny sposób. O co poszło