Jak podaje portal "Interia", nie raz ukraińscy rolnicy udowodnili, że świetnie radzą sobie również na polu walki. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie ciągnika transportującego przejęty sprzęt wroga. Na nagraniu widać wyrzutnię rakiet "Sołncepiok", która może być wykorzystywana do wystrzeliwania pocisków termobarycznych.

Niezwykłe nagranie obiegło media

Na nagraniu widać, jak Ukraińcy transportują przejętą wyrzutnię pocisków. Umieszczona na podwoziu czołgu sprzęt jest ciągnięty przez ukraiński traktor. Nie jest to pierwszy raz, kiedy rolnicy okazują wsparcie dla walczących o wolność kraju żołnierzy.

Pokazany na nagraniu sprzęt to wyrzutnia TOS-1A "Sołncepiok". Na podwoziu czołgu znajduje się system altyreryjski z wyrzutnią rakiet. Może być wykorzystywana do wystrzeliwania pocisków termobarycznych, którymi rosyjskie wojska posługiwały się w trakcie działań na Ukrainie, choć broń ta zabroniona jest konwencjami.

"W niedalekiej przyszłości ta potężna broń zniszczy wroga" - napisali w mediach społecznościowych ukraińscy obrońcy.

Rosyjskie wojska elimują sprzęt rolniczy

Rosyjska armia stara się wyelimować sprzęt rolniczy, co można postrzegać w dwóch wymiarach, praktycznym i symbolicznym. Niszczenie sprzętu ma uniemożliwić lub utrudnić prace polowe i pogłębić kryzys w państwie. Jest on również niszczony dlatego, że wielokrotnie pokazywano, jak przy użyciu ciągników, transportowany jest rosyjski sprzęt wojskowy.

W przypadku w miarę nowego i sprawnego sprzętu rolniczego, jest on wywożony z Ukrainy w głąb Rosji. W sieci można zobaczyć nagranie, na którym kolumna ciężarówek oznaczonych literą "Z" wywozi kombajny i ciągniki.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Poważne oskarżenia pod adresem Polski na spotkaniu gubernatora Kaliningradu i ambasadora Rosji. Czego chcą Rosjanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jedna z klientek apteki przeżyła niemałe zaskoczenie widząc paragon. Podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych. W sieci zawrzało

O tym się mówi: Piotr Kraśko usłyszał prokuratorskie zarzuty. O co został oskarżony dziennikarz