Jak podaje portal "Interia", żołnierze pułku Azow wciąż stawiają opór rosyjskiemu najeźdzcy. Obrońcy Mariupola wzywają Czerwony Krzyż i ONZ do pomocy przy ewakuacji rannych, którzy obecnie przebywają na prowizorycznym oddziale szpitalnym, który został stworzony w podziemiach Azowstalu. Fabryka znajduje się pod ciągłym ostrzałem. Brakuje im leków, jedzenia. Kończą się także środki opatrunkowe.

Trudna sytuacja obrońców Mariupola

"Cały cywilizowany świat musi zobaczyć warunki, w jakich egzystują ranni, okaleczeni obrońcy Mariupola!" - napisali żołnierze pułku Azow na Telegramie. Na zamieszczonych zdjęciach pokazano, jak wygląda sytuacja w podziemiach Azowstalu. Kombinat od dłuższego czasu znajduje się pod ciągłym ostrzałem.

Ranni w walce obrońcy Mariupola borykają się z brakiem leków, jedzenia i opatrunków. Żołnierze z otwartymi ranami opatrywani się resztkami opatrunków, które już dawno przestały być sterylne. Pułk wezwał Czerwony Krzyż i ONZ do ewakuacji rannych z kombinatu Azowstal, którzy "nie są już bojownikami".

Obrońcy Mariupola apelują również do władz Ukrainy, aby nie zostawiały samym sobie osób, które odniosły obrażenia w walce o wolność kraju. Żołnierze chcą przetransportowania rannych na obszary znajdujące się pod kontrolą Ukraińców, gdzie będą mogli liczyć na właściwą opiekę medyczną.

Poruszające zdjęcia

Ze zdjęć zamieszczonych przez pułk Azow wynika, że w podziemiach zakładów znajdują się poważnie ranni żołnierze. Wielu z nich straciło kończyny, nie brakuje także ran postrzałowych. Przebywają w ciemnościach, bez dostępu do leków przeciwbólowych i innych niezbędnych medykamentów. Brakuje jedzenia.

Internauci wystosowali specjalną petycję do ONZ, pod którą zaledwie w ciągu czterech dni podpisało ponad milion osób.

Ranny żołnierz z Azowstalu/Telegram @Azow Mariupol
Ranny żołnierz z Azowstalu/Telegram @Azow Mariupol
Ranny żołnierz z Azowstalu/Telegram @Azow Mariupol

Myślicie, że uda się bezpiecznie ewakuować żołnierzy pułku Azow?

To też może cię zainteresować: Nowa tradycja obecna podczas Pierwszej Komunii Świętej, zaskakuje wiele osób. Skąd wziął się pomysł na taką zabawę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Paweł Kukiz w mocnych słowach wypowiedział się na temat Beaty Kozidrak. Co takiego powiedział znany muzyk

O tym się mówi: Wiele wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński ma poważne kłopoty. Co prezes Prawa i Sprawiedliwości zamierza dziś z tym zrobić