Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia ogromne przeżycie dla wielu dzieci. Nie da się także ukryć, że oprócz części liturgicznej, dla dziecka oraz jego rodziców ważne jest także samo przyjęcie i jego przygotowanie.

Ważniejszy jest sakrament czy przyjęcie?

Okazuje się, że przygotowanie komunijnego przyjęcia wcale nie jest takie łatwe, a o rezerwacji sali dla naszego dziecka trzeba pomyśleć wiele miesięcy wcześniej, bowiem obecnie wiele osób decyduje się na organizację imprezy poza domem.

Do pewnego czasu tematem numer jeden związanym z Pierwszą Komunią Świętą były prezenty. Wiele osób komentowało fakt, że rodzina dziecka prześciga się w coraz to bardziej wymyślnych i drogich prezentach, a zapomina o duchowym aspekcie sakramentu. Teraz zaskoczenie budzi nieco inna tradycja, która w tym roku obecna jest podczas przyjęć komunijnych.

Nowy pomysł skrytykowany przez internautów

Jak podaje portal Parenting chodzi tutaj piniatę komunijną. Pomysł na taką zabawę zaproponowała jedna z firm organizujących przyjęcia w Małopolsce.

Piniata jest to papierowa forma, w środku której znajdują się słodycze. Aby dobrać się do słodkości dziecko musi rozbić konstrukcję przy pomocy drewnianego kija. Dodatkową trudnością jest fakt, że rozbijający ma zawiązane oczy, co utrudnia zadanie.

Zabawa ta jest niezwykle popularna między innymi na urodzinowych przyjęciach w Stanach Zjednczonych. Jednak pomysł, aby wprowadzić ją podczas przyjęć komunijnych mocno zbulwersował internautów w naszym kraju. Tym bardziej, że na pinatach zaproponowanych przez wspomnianą firmę widnieje napis IHS, co symbolizuje imię Jezusa Chrystusa.

- Doceniam inwencję, ale chyba coś poszło nie tak. Generalnie to jakoś nie po drodze z szacunkiem do sakramentu... – skomentował jeden z internautów.

O TYM SIĘ MÓWI: WŁADIMIR PUTIN W PRZEMÓWIENIU ZACHOWAŁ POZORNĄ OSTROŻNOŚĆ FAKTY DOTYCZĄCE MOBILIZACJI ROSJI I TAK WYSZŁY NA JAW

PRZYPOMNIJ SOBIE: KUBA WOJEWÓDZKI MA STANĄĆ PRZED SĄDEM ZA CZYNY SPRZED ROKU. CZY CELEBRYTA ODPOWIE ZA SPOWODOWANIE NIEBEZPIECZEŃSTWA

PORTAL "ŻYCIE NEWS" PISAŁ TAKŻE O: ROSYJSKI AMBASADOR OBRZUCONY CZERWONYM PŁYNEM PODCZAS DEMONSTRACJI W WARSZAWIE. RZECZNICZKA ROSYJSKA SKOMENTOWAŁA

W UBIEGŁYM TYGODNIU: ZŁA WIADOMOŚĆ DLA POLAKÓW. CENY ZA ENERGIĘ NADAL BĘDĄ ROSŁY. NIEZNANY JEST TERMIN ZATRZYMANIA TEJ SYTUACJI